Mukavaa lisätuloa, tilille ja taskuun.
Joulukuusista tuli myös sievoinen tili. Tilille ja taskuun sekin.
Klapikauppa käy kuumana
6
167
Vastaukset
- Anonyymi00001
nnnnnniiiiiiihhhhhh,
lissää tukkee,
pitää tarkkailla,
saako siitä rahhoo... - Anonyymi00002
Joulukuusien kasvattaminen tarkoittaa useamman vuoden hommaa.
Kuuset on leikattava 2-3 kertaa vuodessa
Tukkumyyntihinta ei ole edes kovin korkea.- Anonyymi00003
Ei ollu hewoosilla heiniä, ne söiväkki sitte Joulukuusia.
- Anonyymi00004
Klapimyynillä paikkaa mainiosti maatalouden miinuksia. Onneksi kunto on yhä hyvä ja viihdyn metsällä. Klapeista saa hyvän hinnan ja asiakkaita riittää joka päivälle. Käteistä tuppaa tulemaan melko paljon kun kaikki eivät tilille laita vaikka on mobilepaytä yms.
- Anonyymi00005
Ei tylsempää ja ykstoikkosempaa työtä kun klapien teko.Itsellä kuormaimet ja Palax vimpan päälle mut ei vaan iske.Vieraalle en lähtis tekeen.Eikä siiä rikastu.
- Anonyymi00006
Omat on halkovehkeet, mutta oma ja lähisuku laskien yhteensä 7 taloon tehdään niillä lämmityspuut. Ei enää ulkopuolelle ehdi tekemään, muutakuin satunnaisesti jollekin tutulle voi myydä takkapuut omasta kasasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887