Vinkkejä yöllisen vessarallin rauhoittamiseksi

Anonyymi-ap

UROLOGI PALJASTAA: Kuinka juoda vettä välttääksesi yölliset herätykset

Haluatko viimein nukkua rauhallisen yön ilman jatkuvia vessakäyntejä? 🛌💧 Tässä videossa kokenut urologi paljastaa, kuinka juoda vettä oikein päivän aikana, jotta yölliset heräämiset vähenevät ja uni palautuu luonnolliseksi. Opit käytännön vinkit nesteytyksen hallintaan, illan rutiineihin ja yksinkertaisiin tekniikoihin, jotka auttavat sinua saamaan energisen ja virkistyneen aamun. 🌙✨

https://www.youtube.com/watch?v=NcAJ6Vgf77o

3

182

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Katsoin joskus sellaisen videon, jossa neuvottiin mitä ruokia ei kannata enää illemmalla syödä. Juuri sen takia, että tietyt ruoat hyppyyttävät vessassa tiheään tahtiin. Sitten kun varsinkin vanhempi henkilö joka on ottanut unilääkettä, niin herkemmin kompuroi ja voi satuttaa itsensä pahastikin sillä yöllisellä vessakäynnillä.

    • Anonyymi00002

      En ole koskaan tarvinnut käydä öisin vessa, kun vain joskus erittäin havoin.

    • Anonyymi00003

      Ymmärrän hyvin jos nukkuu lääkkeillä, että kannattaa opetella mitä pitää syödä tai miten pitää nesteyttää. Silloin ihan ok. Tosiaan on vaarana tuo hoippuminen lääketokkurassa. Minua horjuttaa alhaisesta verenpaineesta johtuva huimaus, siihen pitää varautua aina noustessa.
      Onneksi olen "vain muuten huonosti nukkuva". On ihan sama nousenko pissille vai valvonko muuten. Jos vielä alkaisin miettiä ohjeita syömiseen ja juomiseen, se vain lisäisi miettimisen aiheita, niistä liioista miettimisistä huono uneni johtuu, mutta onneksi ei ole ihan joka-öistä. Eli parempi vain mennä näillä vaivoilla.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1213
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      236
      708
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      61
      673
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      581
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      550
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      548
    8. Kumpi teki aloitteen silloin joskus?

      😊
      Ikävä
      37
      502
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      498
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe