Oli jo aikakin lopettaa.hyöfytön ukko
Jari Tolonen eroaa kaupunki johtajan virasta
9
592
Vastaukset
- Anonyymi00001
Todella "viisas" kommentti.
No kirjoitusasu kertoo kirjoittajasta kaiken oleellisen.
Kansalaistaidot täysin hukassa, ja sitä myötä ymmärryskin.
Jäljellä on vain kateus ja tölvimisen halu.
Tällaista on Suomen kansa. - Anonyymi00002
Päinvastoin. Kyllä hän on hoitanut pestinsä hyvin. On viisasta, kun jää pois ja kerkeää vielä nauttia loppuelämästään. Tuo paikka on varmasti stressaava, joten poisjäänti ei ole mikään ihme.
- Anonyymi00003
Hyvä Jari,nauti elämästä.
- Anonyymi00004
Mutta osasi se sentään kirjoittaa, sinulla ei onnistu sekään.
- Anonyymi00005
Toivottavasti ei valita enää uuteen virkaan Iisalmesta. Sieltähän käy aika moni jo täällä töissä. Maksavatko verot Kajaaniin ?
- Anonyymi00006
Jos kotikunta on Iisalmi, eivät maksa veroja Kajaaniin.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Jos kotikunta on Iisalmi, eivät maksa veroja Kajaaniin.
Siispä virkaan ihminen, joka oikeasti haluaa olla osa Kajaania ja maksaa veronsakin tänne. Saadaan rahat vaikka Saappaan toimintaan.
- Anonyymi00009
Päin vastoin, hieno ja osaava mies ja vielä rehellinenkin. Harvinaista nykyään.
- Anonyymi00010
Tolonen joutui maanantai-iltapäivänä liikenneonnettomuuteen, minkä vuoksi hän on poissa virantoimituksesta toistaiseksi. Poissaolon pituutta ei vielä tiedetä.
Kajaanin kaupunki kertoo tiedotteessa, ettei ole tietoa onnettomuuden syystä tai siihen johtaneista tapahtumista.
tuo ollut 2017.. noinko kauan siitä? onko tääl enne juteltu tuosta ? onko enemmän ollut vastaavia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?5112404Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh661393Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831330- 951242
- 1371218
- 1051098
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133974- 48900
- 47841
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60780