Varautukaa siihen, että nuuttipukki 🐐 tulee, ja vie lopunkin joulumielen pois.
Tänään on nuutinpäivä.
Anonyymi-ap
42283
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Ei oo ollu joulumieltä yhtään koko jouluna.
Ei oo ollu mullakaan oikeen moneen vuoteen. Jos rehellisiä ollaan, niin olen vähän kateellinen niille, keillä sitä on vielä aikuisenakin.
No täytyykin sitten pistää illaksi minihame ja verytellä sujuvaa pyllistystä varten.
Huh huh. Taitaa tulla pukille kuumat paikat.
Kosteat ainakin kun kokeilee.
Nam nam
Alkaa olla palstaäijä jo vähän väsähtänyttä joulusesongin pehmopornografia
Tämä itsesi kanssa sexasioista kirjoittelu taitaa olla palstaäijä lähin miten päästä naisen iholle ns. T naiselta
Tykkäät taas omista kommenteistas. Skitso.
Alkaa olla vähän väsähtänyttä tämä sinun jatkuva harhojesi kommentointi melkein joka ketjuun. Aika jännä, että syytät muita siitä mistä itse kärsit. Sinullahan sitä elämää nimenomaan ei ole, kun joka päivä täällä roikut. Ei siinä, kielläthän sinä tämän, jollain muka nokkelalla letkautuksella taas. Todellisuudessa olet vain ihmisraunio.
Täh? En tykännyt kyllä tällä kertaa, välillä sinun kanssa otellessa läpällä kun itse sitä teet sen verran usein, yksäri
Myönnät siis. Enkä ole yksäri. Sitä paitsi yksäri on nainen, eikä mikään "setä".
Asia selvä yksärinkertainen. Aika suhteeton vuodatus ottaen aihepiirin huomioon tai sen, että minkä takia tungit ylipäätään väliin säätämään, ehkä kommentti on älyvapaiden myös seksuaalisesti halventevien anomalioidesi tiellä jotenkin todella olennaisesti ja se on kuule voi voi. Mitä tulee loppukaneettiisi, niin sitäki voisi luonnehtia tarkemmin mikä saa ihmisen rustaamaan tuollaista suttua ylipäätään, mutta antaa olla. Mitä tulee ajankäyttöön, niin koita alkuun malttaa jättää vaikka yöt väliin, siitä se edistyminen etenee.
Tiedoksi vaan sulle rasittava vatipää joka näät setiä kaikkialla niin kannattaisi vähän laajentaa tota sun maailmankuvaa . Nytkin haukuit kotiäitiä palstasedäksi että mietippä vähän miten kuvitteellista toi sun oma läppäs on! Syytät muita päivästä toiseen mihin itse täällä syyllistyt. Oiskohan aika vähän kurkata sinne omaan peiliin mistä nuo harhat lähtee.
Taas tätä jargonia. Kirjoitat paljon, mutta tekstisi ei sano mitään. Latelet hienoja käsitteitä tekstisi tueksi, mutta mitä se auttaa, kun sisältö puuttuu.
Apuahan tää tapaus tarvis, mutta kuvittelee olevansa niin älykäs ja kaiken yläpuolella, ettei näe mitään ongelmaa omassa käytöksessään.
No oletko sinä sitten se yksäriä ns kulissien takana tukeva shetlanninponi, eli pesusta entinen lellikki ja iltatähti?
Niin puuttuu teiltä kahdellakin se sisältö, eli sinulta ja yksäriltä. Ei tainnut mennä nk huolipuhe tittelillä ratsastaen ku strömsöössä? Ajattelit varmaan, että statuksesi tekee suuren vaikutuksen, mutta sen esiintuominen taisi herättää entistä enemmän kysymyksiä ja näin lähti nuija kädestä, mutta ei hätää uudet huudit ja re-brandaus päälle😉
En ole. Miksi edes kysyt? Kumpikin on ihan tuntemattomia ihmisiä minulle. Ei täällä voi ketään tunnistaa, kun tämä on anonyymipalsta, luulisi sinun sen ymmärtävän kun olet muka olevinasi niin viisaas, ei kun hetkinen...
No niin, pikkutipu aletaan päästä asiaan- eli katsoit tämän oman kokemuksesi riittäväksi syyksi alkaa kampanjoimaan vastaan, onko asia näin? Tämä asia etenee näköjään omalla painollaan vai miten se meni, maailman lempilapsi?
Todistit taas olevasi aivan sekaisin. En tunne yksäriä.
Sekavaa settiä suollat, ei siinä. Ei järjissään oleva ihminen kirjoita noin. Apua on kyllä saatavilla, jos egosi kestää myöntää, että olet sen tarpeessa.
Juurihan sinä tiedotit varsin ristiriitaisesti, että yksäri on nainen eikä mikään setä. En ihan ymmärtänyt lauseen päämäärää.
Oletko koittanut edistää tätä mainitsemaasi avun saamista tai tarjoamista jollain tavalla? Kysymys alkaa olla retorinen
Minä en H-E-N-K-I-L-Ö-K-O-H-T-A-I-S-E-S-T-I tunne häntä. Älyätkö? Miksi kukaan menisi niin pitkälle, että keksisi kokonaisen elämäntarinan naisena, jota jakaa murustellen jonnekin nettipalstalle? Ja vaikka joku niin tekisikin, niin mitä sitten? Sellaisen voisi jättää ihan omaan arvoonsa. Sinä tunnut kuitenkin pitävän kaikkia kirjoittajia täällä jonakin vihollisinasi ja häiritset ja ankeutat ihan viattomien ihmisten keskusteluja. Jos jotain pahaa etsit täältä, niin ihan itsestäsi sen löydät ja omista kirjoituksistasi.
Itsehän sinä apusi haet. Tai läheisesi hyvässä tapauksessa, silloin kun et sitä itse pysty tekemään. Minulle se ei kuulu. En ole tietääkseni sinun läheisesi.
”Silloin kun et pysty sitä itse tekemään”? Niinpä niin, esim huoli-ilmoituksien tekijöiden olisi hyvä olla sillä tavalla tuttuja tälle ”lähimmäiselle” josta ollaan huolissaan ja ikävä kyllä, on tuskin yhdelläkään hyvinvointialueella kohtaamaton ilmiö, että ihmiset käyttää sitäkin haitantekokanavana odottaen suuria tuloksia kun ihan oikean avun saaminenkin on äärimmäisen vaikeaa. Olihan se joku naikkonenkin joka sai päähänsä tehdä Purraa vastaan vastaavan tempauksen ja yllytti muitakin siihen, että kun taepeeksi moni tekee, niin on pakko ”tutkia”. Ei nyt aivan näinkään.
Totta. Toi pedo fantasio 20v pikku k:sta kaikki pedot pitää piikittää
Onko se yksäri se jasu miesnainen tykkää mistä vaan ja varsinkin läskiruuasta ja haukkuu aina sim simiä täällä
Taas nämä hyeenat on täällä paikalla. Huoh... Tuommoset on vakavia syytöksiä, ei tuommoisilla asioilla vitsailla.
Sinuakaan ei voi ottaa kovin vakavasti, jos olet ns keskustelun ulkopuolinen mies, jolla on sellainen minä olen maailmannapa, että liityt itse jokaiseen keskustelunaiheeseen ja käyt jylisemässä vakavista syytöksistä vain sillä perusteella, eli olet miehiin kohdistuvan puheen suhteen hysteerinen ja vastaavasti juuri mm tämän palstaäijän ja ylipäätään naisiin kohdistuvan panettelun suhteen täysin kritiikitön- kerro lisää utelija. Sivusta maneereihin huomion kiinnittänyt
Toi äijä on s k oud e. Villi veikkaus että on m-m kirjoittelija ja tykkää enemmän miehisistä puuhista ja usein nassea puollustaakin. Heillä on aika villi kuvio menossa. Siihen kuuluu paljon miehiä uudelta maalta. Sitten väitetään ettei suomessa ole korruptiota.
joo samaamieltä, pornoilut muualle. Niille on omat osastot.
Aloituksessa ei ole mitään pornoa.
Tää ketju ei ole pornoilua nähnytkään
No jos joku sellaista elämystä haki palstaäijän avauksesta niin oli ja meni jo
Harhat jatkuu. Koppia et ota, vaikka kuinka yrittäis tolkkua suhun ravistella. Niinhän sitä tosin sanotaan, ettei kannettu vesi kaivossa pysy.
Mitä haluat käytännössä tuoda tällä vuodatuksella esiin, sitäkö, että tämä muutaman sanan ja parin emojin ”sisältörikas” aloitus ei voi olla missään nimessä tämän ns palstaäijän tuotos? Joku motiivi sinulla tällaiseen inttämiseen on
Ellei tarve inttämiseen löydy sitten keskustelun muusta sisällöstä joka muodostui lennossa impulssikontrollin pettäessä
Asiat on jo seurannass. odotaMme vainntapahtumaa. jänis on paikoillaan
Ja mun hopeista tähteä se ei vie ainakaan..sen verran arvokasta hopea on mä kuulin
Saattaa lähtä pukin matkaan, ellet pistä hyvään piiloon.