Zei Ollila

Sormiruusun niin sanottu aviomies pälätteli taas kännissä ties mitä ja kertoi, että lähtee ens tammikuussa kahdeksi vuodeksi Wärtsilän hommiin Kiinaan! Miksiköhän haluavat siellä eroon hänestä..??? Heh! Veikkauksia, lähteekö Maikki mukaan vai tuleeko ero? Onpa vaikeata arvata... ;)
7854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

..kestävät hyvin harvoin sen tiedämme. Miksiköhön nyt yhtäkkiä ulkomaille ollaan menossa?Luin juuri mennä viikolla,että etsivät omakotitaloa, se suunnitelma lienee sitte haudattu,mutta sen sanon,että jos se sinne lähtee niin varmasti saa lähteä yksin se on saletti.

Äänestä

Voihan se "sormiruusu" mennä sinne ja perustaa vaikka haarakonttorin sinne, siellä olisi sillä markkinat ja me päästäisiin eroon siitä ammusta siis (ammmmmuuuuu).

Äänestä

ottaa vakavasti sen puheita pöhnöpäissään kehuu itseään ja suurentelee juttujaan. Satun tuntemaan ko. tyypin vuosien takaa aina piti olla paras ja näyttää parhaimmalta mutta sen sanon vaan että joka kuuseen kurkoittaa se katajaan kolahtaa...

Äänestä
  • joutunut tekemään töitä sen eteen että NÄYTTÄISI parhaimmalta.

    Äänestä

  • on ainakin kirjoitti:

    joutunut tekemään töitä sen eteen että NÄYTTÄISI parhaimmalta.

    eli mitä se Erkki tarkoittaa?

    Äänestä

  • Maikku vai Jani? kirjoitti:

    eli mitä se Erkki tarkoittaa?

    mun mielipide on että molemmat mutta eihän se mulle kuulu. Ootkos sinä heidän tuttavia kun lempinimenkin tunnet?

    Äänestä

Voi voi!
Jani on minun salarakas Marika huseeras hesas keikalla meillä oli tosi kuuma yö.
Jani on hyvä pania joskin vähän alussa laiska, mutt kun sen saa käyntiin niin oksat pois.
Tapaamme harvoin mutta se on arvoista.
Jani käy ruokatunneilla luonani Wärtsilä kun on tossa näkö etäisyydellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kiinaan!? kirjoitti:

Sormiruusun niin sanottu aviomies pälätteli taas kännissä ties mitä ja kertoi, että lähtee ens tammikuussa kahdeksi vuodeksi Wärtsilän hommiin Kiinaan! Miksiköhän haluavat siellä eroon hänestä..??? Heh! Veikkauksia, lähteekö Maikki mukaan vai tuleeko ero? Onpa vaikeata arvata... ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu