Kuka ei ole ymmärtänyt jääviyttään?

Joku yrityskiinteistön hallituksen jäsenistä on tyrinyt eikä ole jäävännyt itseään. Riitta se ei ole kun jäävää itsensä joka asiassa. Eli asioita joudutaan nyt käsittelemään uudestaan kun ei oo ymmärretty asemaansa. Menee asioita uusintakäsittelyyn ja taas kestää... Vilja vai Taavila? Muut ei taida olla valtuutettuja?
14549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Soppa syvenee. Ei voi kun nauraa.

Äänestä

Ja hallitus edelleen sitä mieltä että mitään ongelmaa ei ole. Nauraa

Äänestä

Näköjään ollut Sini Vilja. Jos oikein muistan niin tuo on moniyrittäjä joka ei taida olla onnistunut missään busineksessa. Vähän sellanen "minä olen aina oikeassa" tyyppi...

Äänestä

Isot naurut täältä Mallusjoeltakin. Sopivat paremmin jätinpesän teatteriin.

Äänestä

Ei kuulu jääviydet tai niiden kyseenalaistaminen kaupunginhallitukselle!!!

Äänestä
  • Kyse on muistakin touhuista - On ne sekaisin kaikki asijat.

    Äänestä

  • Ne kuuluu kaikille. Hallintovalituksen voi tehdä tavis kuntalainenkin.

    Äänestä

Eiks se ollu se kenel sininen tukka? Joku pöljä demari.
Mikäs yrittäjä oikein on?

Äänestä
  • Jos tukka on sininen niin kokoomuslainen. Tietysti.

    Äänestä

Voi elämä mikä valtuusto tuo on. Oikein hävettää koko Orimattilan puolesta.

Äänestä
  • Äänestäjillä on peiliin katsomisen paikka. Ne ovat nämä päättäjät sinne valinnu valtuustoon.

    Äänestä

On kyllä huono valtuusto.
Ehdokkaille pitäis tehdä ÄO-testi ennen kuin voi asettua ehdolle. Demareista sen ois läpäissyt vain Niina. Siinä on demariksi kelpo nainen.
Teräs olisi terästä pehmeämpi. Vesa Tina olisi hyvä nimi hiljaiselle hiihtäjälle. Teatterikuiskaaja vailla olemusta.

Äänestä

Ja tämä joka ei jäävännyt on kyllä mielestäni niin täynnä itseään, että luulee olevansa aina oikeassa. Vaikka hallitus tuon laski läpi niin tahra jäi. Näitä pitää seurata suurennuslasilla kun on tollaiset tekemiset. Mitä tekee työkseen tämä kaikkitietävä?

Äänestä
  • kalkkikärryä tuuppii

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joku yrityskiinteistön hallituksen jäsenistä on tyrinyt eikä ole jäävännyt itseään. Riitta se ei ole kun jäävää itsensä joka asiassa. Eli asioita joudutaan nyt käsittelemään uudestaan kun ei oo ymmärretty asemaansa. Menee asioita uusintakäsittelyyn ja taas kestää... Vilja vai Taavila? Muut ei taida olla valtuutettuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu