Ydinongelma eli ongelman ydin.

Anonyymi-ap

Lämpöiset terveiseni näin täältä Chiang Maista, joka ei sijaitse Suomessa vaikka kuinka mielenterveytensä menettäneet niin itsllensä ja ympäristöllensä uskottelee, mutta saahan sitä ihminen toki jauhaa samaa samaa samaa jos siitä nautintons saa.
=========
Veritulppaa pelkäävä kokemusmies Pikku-Posso Senssula Seutulan lentokentältä ei tiedä taaskaan mistä puhuu.

Pomppulento tarkoittaa jatkolentoa siltä lentoasemalta jonne laskeudut. Et sinä pomppulennolla mitään Dubaita näe vaan Dubain lentoaseman. Emirates ilmoittanut sovittavansa jatkolennot sopiviksi, niin missä välissä sinä reppana menet Dubaita katselemaan?

En tiedä Dubain kentällä paljonko on siirtymää Kaakkois-Aasian jatkolennoille, mutta esimerkiksi Hong Kongin kentällä on järisyttävä siirtymä ja aikaa pitää olla kaksi tuntia tai menee juoksuksi, johon Posso ei pysty.

Laskeutumisen terminaalista Hong Kongissa mennään ensin junalla toiselle saarelle ja sinun tulee osata jäädä oikealla pysäkillä pois.

Sitten on liukuportaita loputtomiin, jonka jälkeen kuljet kävellen valtavan terminaalin läpi vähintään kilometrin, opasteita joutuu pysähtymään opiskelemaan ja hämäyksen vuoksi siellä on erikseen esimerkiksi lähtöportti 152 ja sitten on 152A ja nämä ovat eri rakennuksissa puolen tunnin kävelymatkan päässä toisistaan.

Seuraavaksi mennään taas liukuportaita alas ja toiseen junaan, joka vie sinne lähtöportille ja taas pitää olla tarkkana että jäät oikeassa kohtaa pois.

Siellä lentoasemalla ei ole mitään nähtävää, on vain kaikilla kiire. Maskipäässä kulkevat kiinalaiset ei ota mitään kontaktia keneenkään. Joku nuudelisoppa sentään on halpaa ja tulee sekunneissa pöytään kiinalaisella tehokkuudella, jos jotakin hyvää pitää sanoa.

Koe ja nauti siinä sitten Hong Kongista. Olen erikseen käynyt Hong Kongissa kyllä parikin kertaa ja aikoinaan lensin pompuilla sen kautta monia kertoja, koska suorat lennot olivat täynnä.

Kyllä prätkällä on taukojakin pidetty ja varsinkin Thaimaassa kuumuuden vuoksi. Viimeksikin käytiin uimassa vuoripuroissa, patikoitiin putouksille syömään eväitä ja Ithanonille ihan vaan chillaamaan.

Se on ollut eri asia, kun tylsät osuudet on ajettu nopeasti läpi esim Ruotsin, Tanskan ja Saksan läpi ajaessa Alpeille. Turusta kun lautta lähti illalla Tukholmaan, niin ensimmäinen yöpymispaikka oli jo seuraavan päivän iltana Saksan puolella. Toisen päivän iltana alkaa Alpit piirtyä horisonttiin ja voi alkaa hellittää.

Älä ole huolissasi, sillä minun "Tintsu" näki kyllä Lahden, Vesijärven, vähän Päijännettä kaverin paatilla, Porkkalanniemen, Ruotsinlaivalla käytiin ja yli viikko oltiin mökillä myös.

Tintsu tapasi jopa entisen anoppini Lahdessa, joka uteliaisuuttaan tunki tyttärelleen kylään juuri sopivasti ajoittaen kun kävin hakemassa sovitut tavarat.

Eka exäni on edelleen hieman katkera erostamme ja oli lentää perseelleen kun näki tuoreimman vaimoni. Pienestä katkeruudesta huolimatta hän pitää uuden liiton lapsiani meidän yhteisten lasten sisarpuolina ja kyselee heidän kuulumisiaan.

Kun exä oli toipunut järkytyksestä niin laittoi viestin että "On kaunis kuin nukke tuo vaimosi, toivon teille pitkää yhteistä taivalta". Exä on nyt ollut uuden miehensä kanssa kohta 18 vuotta, eli piakkoin saman verran kuin me oltiin yhdessä.

On siitä harvinainen nainen, ettei hänellä ole ollut koko elämänsä aikana kuin kaksi miestä, ei edes punkassa. Jälkimmäinen exäni ei nuukaillut pipariaan, vaan todennäköisesti hänellä on ollut enemmän kumppaneita kuin minulla, petipuolella siis.

2010

Haaveilehan sinä niistä pomppulennoista ja Dubaista ihan rauhassa, ihmisellä on hyvä olla haaveita ja tavoitteita.

4

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ahaa koska jatkolennot on aikataulutettu, niin ei voi ostaa lippua siten että viettää aikaa välilaskukaupungissa, tämä on hyvä tieto ja terveisiä nuken näköiselle horollesi.

    • Anonyymi00002

      18 vuotta ollut uuden miehensä kanssa, no kuinka vanha oli tyttäresi kun uusi mies alkoi kasvattamaan sinun tytärtäsi sinun selaten tinderiä ulkoruokinnassasi ja nusutellen satoja horoja?

      • Anonyymi00003

        Kovat on 2010 elämänkokemukset, ja se näkyy hyvin selvästi, on mennyt tukka ja järki.


    • Anonyymi00004

      Viron risteily ruotsinlaivalla jja Porkkalanniemen valokuvassa ollut paksureisi ei ollut Tintsu ... haaveissa on hyvä elää.
      Tinder ei ole Suomessa käynyt.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      162
      2569
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      839
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      701
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe