Sinua tai jotain muuta jotenkin? Olen itse joutunut vainon ja kiusan kohteeksi jo kauan aikaa sitten.
Miksi ihmeessä kuvittelet minun vainoavan
Anonyymi-ap
40365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Joku sitä silti tekee.
Niin. Sinä ja "kaverisi".
En itseasiassa.
Juuri sinä.
Voin ihan rehellisesti vastata että en.
No kerro kuka se joku on?
En tiedä.
Eli ei välttämättä kukaan.
Trolli.
Se on projektiota, tietenkin. Käyhän se noista teksteistäkin ihan selväksi, että ne vainoaa joukolla jotakin.
Sairasta porukkaa.
Joo kyllä. Ainakin itse olen kohteena ja ex jolla on tietotaitoa on vähintään mukana vainoamassa. Ihan klassinen kuvio. Itselläni ei ole osaamista laitteista eikä mistään tuollaisista joten turha sen on kääntää asioita päälaelleen.
Näillä ihmisillä on pakkomielle.
Vainoajista on hyviä dokkareita joista saa vähän hahmotusta miten vakavasta asiasta on kyse ja miten sairaita ovat päästään.
Mistä sellaista oot saanut päähäs.
Nimeäni on mustamaalattu täällä ja asioistani kirjoiteltu täällä ikävään sävyyn. Ilmeisesti eräs porukka yrittää luoda minusta jonkinlaista väärää kuvaa jotta nuo stalkkerit saisivat huomion itsestään ja tekosistaan pois ja muut ihmiset lynkkaisivat minut sitten syntipukkina.
En oo kyllä nimiä täällä juurikaan nähnyt.
Tänäänkin oli etunimeni ja viimepäivinä. On minulla jonkunlainen aavistus kuka minua haukkuu matkii ja mustamaalaa täällä aika ajoin.
Oletko mies vai nainen ap?
Sinulla on joku kokonainen yhteisö kintereillä. Onko heillä jotain rahoja tai etua sinusta saatavana? Viettävät juhlia välillä yhdessä.
Ei toimi kalastelus. Selaa aloituksia ja päättele itse.
Ehkä nainen, en ole kyllä mitään nimiä nähnyt.
Ei ole mitään muutakuin pari ihmistä jotka vihaavat minua kun on pienet piirit. Käännyttäneet monia tuttujaan minua vastaan vuosien varrella.
Oli minunkin etunimi täällä. Monella sama etunimi. Mut se viesti oli kiva. Toki jos nimesi todella erikoinen sitten voi pitää paikkansa.
Näihin on varmaan monia syitä näihin vainoamisiin mutta yhteinen tekijä niilläkin on ymmärryksen puute
Tutkitusti yleisin syy on keksitty syytös jonka varjolla haalitaan porukkaa ja oikeutetaan vaino. Se pääjehu on lähes poikkeuksetta itse keksinyt jutun ja omaa antisosiaalisia piirteitä. Olkaa siis hyvin varovaisia älkääkä koskaan lähtekö mukaan noihin. Syyllistytte todennäköisimmin syyttömän lynkkaukseen ja kiusantekoon. Miten omatuntonne kestää sen?
Joo kutakuinkin noin. Yksin joutuu taistella päivästä toiseen.
Jos olet hän sieltä menneisyydestä, niin suölahan se äiti tais olla vähän semmoinen jyrä ja takapiru, et sieltä se on tainnu tulla. Mukaan hyvillään hekotteli, et tässähän lukee neitsyt mikä vitsi, sehän sun horoskooppi oli.
Ei ole sellaista tunnetta ollut koskaan. Kaivattuni tuntuu joskus sivuava tällaista vainoaihetta. En tiedä liittyykö jotenkin hänen raha/työasioihinsa tai mihin lie. En ole koskaan havainnut kyllä, että häntä olisi vainottu.
Naiselta
Miksiköhän poliisi ei tutki näitä?
Ei tietenkään tutki jos jtn vainotaan kun se on aina uhrin omassa päässä se vika.
Onhan jo tuo täysin selvä juttu että ylläpito vainoaa ihmisiä täällä.
Ehkä sinä olet vain luulosairas
tapahtuuko laihtumista onko suusi usein kuiva outoja vatsavaivoja jännitätkö
Ei ole tuollaisia oireita. Vtutusta lähinnä.
No kylläpä sattuikin erikoinen juttu että itse ohjelmistosuunnittelija ja IT-alan huippuosaaja jolla pientä psykon vikaa, empatiakyvyn puutetta, obsessiivisuuteen taipuvaista käytöstä ja vainoajan tunnusmerkistö olisikin itse joutunut kohteeksi? Nyt kyllä pikkusen naurattaa. Ihan klassinen vedätys toki antisosiaaliselta. Meinasitko ihan oikeasti että sulatan sulta kaiken? Olet jo jäänyt kiinni eikä mitkään selitykset auta.
Nyt olet harhainen kyllä enkä tiedä kuka olet enkä minä ole mikään it-alan osaaja yms eikä minua kiinnosta vainota ketään. En ole kiinnostunut toisten elämistä haluan vaan että ihmiset lopettaisivat mustamaalaamiseni.
No sitten tämä ei ollut sinulle vaan sille kenestä kirjoitan. Terkkuja samasta veneestä.
Vainoaja ei kyllä ole välttämättä edes IT-alalla. Tekniset asiat on kenen tahansa helppo oppia. Aina on kyse luonteesta, mihin oppimaansa ammattitaitoa haluaa käyttää.
Nainen on vajaa älyinen ja helposti huijattavissa 🤣🤣🤣🤣
Syko paatti kikka🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣