Miten tässä näin kävi

Anonyymi-ap

Oletteko huomanneet, että Marko Hietala jätti Nightwishin yms. kaiken muun muassa keikkailun takia. Toisekseen muutti Espanjaan pakoon Suomen kaamosta. Huomasin, että Nightwish on ollut keikkatauolla pitkän aikaan ja Marko keikkailee aktiivisesti. Ja eritoten tällä hetkellä Suomessa kun on kaamos aika.

Oisko kuitenkin ollu vähän hätäinen syy jättää Nightwish kun omassa päänupissa meni huonosti? Ps. Arvostan Markoa ja Nightwishin jäseniä yhtä paljon.

5

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tarjan kanssa kivempaa keikkailla.

    • Anonyymi00002

      Kaiketihan sitä on pakko alkaa keikkailee, kun todellakin hyvän levynkin julkaisi.
      Parasta touhuamista Nightwish-perheeltä aikoihin.

    • Anonyymi00003

      Siellähä ne on kaikki exät haaskalla, Markon ja Tarjan lisäksi nyt myös Anette. Aika noloa sanoisin, mutta saatiinpa nähdä kuka lopulta tarvitsee ja ketä.

      Holopaisen hirsilinnassa nojataan taakse ja naatiskellaan.

      • Anonyymi00005

        Faktahan on se, että Tarja, Anette ja Marko tarvitsevat Nightwishia keikkojen myyntiin vaikka haastatteluissa Nightwishia vähätelläänkin.


    • Anonyymi00004

      Ettei vaan Marso olisi siirtymässä Sally Spectran talliin soittamaan traditionaalista savolaisheviä seuraavaksi. Olisi roistomaista, mutta mitäpä muuta voi odottaa tässä ristiriitaisten intohimojen teatterissa!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      74
      832
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe