Mä annan meille mahdollisuuden. Se on nyt, eikä se kestä ikuisuutta. Mä en halua elää puolittain. Jos tää ei etene parissa kuukaudessa mihinkään, mä pakotan itseni irti. Jos me halutaan jotain, se hetki on nyt. ❤️☀️
Mahdollisuus
Anonyymi-ap
13504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Et voi pakottaa yhtään mihinkään
Itselleen voi ostaa ratkaisun, toiselle se on vaikeampaa, jokainen löytää omansa omassa tahdissa
Nuken panonuken ostit juu
Voin itse, en puhunut hänestä.
Siis voin itseni...
Toivoisin olevani yhtä vahva kuin sinä. On vain otettava vastuu omiin käsiin eikä jäätävä odottelemaan mahdotonta. Ihmiset osaavat roikottaa. Se on julmaa. On valittava oma hyvinvointi ja itsearvostus. Vain itse voi tehdä ratkaisut elämässä. Itse en edes tiedä mitä haluan. Haluanko lopulta edes mitään. En tiedä. Siksi ehkä vielä hankala vetää rajoja. Nyt hengitän syvään, enkä halua vielä vastata sen miehen viestiin sillä hän loukkasi jälleen ja tiedän että tekee sen vielä uudelleen. Vaikka olen hänelle tärkeä, en siltikään riittävän tärkeä että kohtelisi hyvin. En ole nyt tavoitettavissa sillä kaipaan nyt enemmän yhteyttä itseeni.
Oikein teit. Ensin huutelet rumia palstalla haukut naisia että nyt voit uhriutua. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏👏👋hyvästi
Olen kylläkin nainen enkä ole haukkunut ketään joten koitahan kantaa häpeäsi.
Netin kautta kommunikoidessa säilyy aina se epävarmuus, onko vastapuolella oleva henkilö tosissaan ja rehellinen vai pahimmassa tapauksessa valeprofiili. Jos hyppäisimme reilusti viime vuosituhannelle, silloin ihmisten etäkäyttäytyminen oli yleensä paljon rehellisempää. Jos rakkaalle kirjoitettiin kirjeitä, suoraselkäisesti puhuttiin totta, eikä tullut mieleenkään valehdella tai muuten yrittää sumuttaa. Nykyään on valitettavasti otettava oletukseksi se, että linjan takana voi olla valeprofiili tai useita henkilöitä saman profiilin alla ja liian usein kommunikoidaan hyötymistarkoituksessa, ei siksi että oltaisiin ihmisistä ja persoonista kiinnostuneita. Esim. naista esittävä mies on profiileissa nykyään niin tavanomaista et yök.
Minäkin kaipaan aikaa ennen nettiä. Silloin piti soittaa lankapuhelimeen tai kohdata kasvokkain, jotta osoitit kiinnostuksen. Silloin sun piti olla tosissaan, nykyään vaan leikitään kiinnostunutta ajankuluksi ja toisen tunteilla leikkimiseksi.
Näin yritetään saada niitä pakko liittoja vaaditaan nopeita päätöksiä mä sanoisin ainakin et unohda koko juttu eti seuraava uhris jostain muualta en ole niin pillun puutteessa vaikka tietääkseni olen ollu ilman jo lähemmäs ellen yli kolme vuotta varmaksi ei ainakaan kukaan voi muuta todistaa halus yrittää tai ei muutoin joutuu yrittää kuinka pystyy todistamaan todeksi jotain täysin mahdotonta
joo no en halua shitä naista vieläkään se oli edelleenkin vaan hämy etten iistä paljastu
"Oot ainut mahdollisuus. Ei kukaan toinen, voisi auttaa. Oot ainut mahdollisuus. Vaan näe missään en, sinun lauttaa."