palkkiot luottamushenkilöille ja niiden puheenjohtajille.
Siis kaikista, lähes kolmestakymmenestä sote- piiristä Pohde maksaa eniten.
Sinänsä erikoista, että Pohteen alue ei ole maamme vaurainta aluetta verotuloiltaan ja erikoista, koska monilla alueilla maksetaan paljon vähemmän.
Pohde on tehnyt tietoisen valinnan vetää reippaasti, aikooko valtioksi valtiossa?
POHDE maksaa suurimmat
6
318
Vastaukset
- Anonyymi00001
Liekö tämä tartunta siitä Oulun taudista?
- Anonyymi00004
Täällä onkin meidän omat persu ja kepuedustajat hillotolpalla.
Miettikääpä, mitä ovat saaneet Haapaveden hyvinvoinnin eteen tehtyä. Ihan käsi sydämellä, ei mitään. Täällä kun saat infarktin tai vastaavaa, niin ohos. Odottele, armonaika meni.
Se taitaa olla tämän sivukylän tauti, mitä enemmän tulee ikää, sitä kauemmaksi kannattaa lähteä tai ainakin sellaisille paikoille, missä palvelut pelaa. - Anonyymi00005
Mutta kun Pohde on niin ihana ja toimiva.
T. Kepulainen - Anonyymi00006
Kyllä määräävässä asemassa olevat lestakepulit pitää kaikessa puolensa ja hymistelevät tyytyväisenä, että onpa sitä myönteistä itselle taasen siunautunut!
- Anonyymi00008
Kepulla on aina oma lehmä ojassa ja ketunhäntä kainalossa. Kepu pettää aina. Hyvin kuvaavia sanontoja kepusta
- Anonyymi00011
Persut ja kepu, molemmat on ala-arvoisia päätöksenteossa.
Nämä kaksi kun säheltää, niin on rumaa jälkeä. Toinen toista kyylää ja mistään ei tule mitään.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241494- 1881214