3.0 V6 TDI vm10 huohottaa

Alle 400tkm ajettu ja huohottaa kuin höyryjuna. Pakkasella oksenti öljyt tikusta, pcv-venttilin vaihoin ei parantunut. Eli onko tämä jo väljä, vaikka on öljyhuollot tehty säännöllisesti? Ilmeisesti nämä vaggilaiset on tämmösiä öljyn purskuttelijoita..?
8353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei pitäisi vielä noilla kilsoilla kyllä olla väljä ei. Käytithän alkuperästä PVC?

Äänestä
  • Merkki Vaico

    Äänestä

jos se ei öljyä kuluta niin kovaa ajoa

moottorit huonottaa aina

Äänestä
  • Joo se niiden elinkeino

    Äänestä

  • ja paskat hölmöjen yli arvostettu paikka

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Joo se niiden elinkeino

    videoiden tekeminen vanhoista jutuista jotka kokeneet asentajat jo tietävät ,näille pojuille uutta ja hölmöille

    Äänestä

Huohotinventtiilin yhteydessä pitää vaihtaa myös ne huohotinletkut!

Tämä ohje koskee kaikkia merkkejä/ malleja, koska letkut saattaa olla täysin tukkeutuneita!
Juuri vaihdettiin VW 2.0 bensakoneeseen huohotinpaketti, ei mitään "käyntioireita",
mutta huolto-ohjeistuksen mukaan tehty (letkut aika tukossa).
Huohotinventtiilistä murtuu kalvo, jolloin se ei enää toimi.
Kannattaa myös lämpöeristää letkustoa, ettei pakkasella höyryt jäädytä putkistoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Alle 400tkm ajettu ja huohottaa kuin höyryjuna. Pakkasella oksenti öljyt tikusta, pcv-venttilin vaihoin ei parantunut. Eli onko tämä jo väljä, vaikka on öljyhuollot tehty säännöllisesti? Ilmeisesti nämä vaggilaiset on tämmösiä öljyn purskuttelijoita..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu