Isänmaallisuutta on arjessa sellainen toiminta, joka luo positiivista ilmapiiriä ja rehellistä tekemisen kulttuuria maahan josta yhteiskunta hyötyy. Sellainen toiminta on hyödyksi isänmaalle jossa ajatellaan yhteistä hyötyä eikä vain omaa napaa.
P-karjalassa ollaan epäisänmaallisia koska ajatellaan vain omaa napaa, omaa kateutta ja sabotoidaan muiden mahdollisuuksia yrittää ja elää, sekä kehittää asiota.
Kieroilu ja epärehellisyys ja epäluotettavuus ei myöskään kuulu suomalaiseen perinteeseen. Tässäkin mielessä tämä maakunta on häpeäksi Suomelle.
Onko P-karjala Suomen epäisänmaallisin maakunta?
5
90
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sinä olet häpeäksi koko universumille. Miten noin hävettävä ihminen yleensä jaksaa elää. Minä en jaksaisi jos olisin noin nolo ja hävettävä.
- Anonyymi00003
no mites ois jos kävisit lääkärissä? voisi helepottoo
- Anonyymi00004
Ei Lieksassa pääse lääkäriin siksi ei helpota
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ei Lieksassa pääse lääkäriin siksi ei helpota
Jospa kerättäisiin tyhjiä juoksukaljapurkkeja ja koottaisiin kolehti tuolle kahelille että pääsisi yksityisvastaanotolle...🤔
Lieksasta löytyy helposti muutaman satasen edestä tyhjiä pirccatölkkejä! ☝️😀
- Anonyymi00006
Kyllä otsakkeen aloittajalla on terävä kynä, osaa kirjoittaa Lieskan kipupisteistä?!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1296453Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie736372Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766225Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474016Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532452Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 141364
- 1901156
- 64980