Auraus keskustassa

Miksei teitä ole aurattu kun ei edes postilaatikolle vanha ihminen pääse kun on niin paljon lunta, eikö kaupungin henkilökunta ole taaskaan hereillä ?
10858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei jaksa vielä lähemmä joskus aamupäivällä

Äänestä

vähät lumet aurataan paperilla

Äänestä

Meillä on ainaki 10 senttiä

Äänestä

Ei taida päivystäjä olla hereillä

Äänestä

Muutama sentti lunta niin heti vikistään.

Äänestä
  • Niin ja Oulaisissahan traktoriurakoitsijat ovat "suojeluohjelman"-piirissä, eli ns. tietyn ryhmän suojeluksessa ja heidän mielestään, arvostelun ulkopuolella!!

    Jos joku uskaltautuu, esim. fb:ssa arvostelemaan, että " oliko auraajan ihan pakko jättää pihan liittymän kohdalle se neljänkymmenen sentin palle...", siitä alkaa hirvittävä mustamaalaaminen, lynkkaus sekä ristiinnaulitseminen, että varmasti tietää sanoneensa!!

    Lisäksi tietyt henkilöt, näyttävät tämmöiseen, ns. lynkkaukseen olevan hanakampia ja innokkaimpia, kuin toiset, JA HEI, nimiä ei mainita, ettei vain kukaan arvaa, eihän ? !!

    Äänestä

Pitäskö sinne jo yöllä tulla auraamaan, höpö höpö. Kun illalla jo valitat vaikka vielä sataa lisää.

Äänestä

Olihan tuola aurattu sähkökaapitkin nurin🤭

Äänestä

Voi tuota Teemua🫣

Äänestä

Jos auraus toimisi yhtä hyvin mitä laskutus niin lumet olisi aurattuna jo ennen sadetta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksei teitä ole aurattu kun ei edes postilaatikolle vanha ihminen pääse kun on niin paljon lunta, eikö kaupungin henkilökunta ole taaskaan hereillä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu