Olinkohan se minä joka ensimmäisenä tuon nimityksen otin palstalla käyttöön jotain yli 15 vuotta sitten...? Aiemminhan heitä kutsuttiin ties miksi.
Kaupunkihan on varsin sekava. Joskus meri on oikean käden puolella, joskus taasen vasemman. Arvo nyt siinä sitten oikea suunta hotellille ilman opasta.
Pätevä opas myös kertoo sinulle mitä hauskaa edellisenä lomapäivänäsi on tapahtunut.
Yhtenä aamuna istuin sängyn laidalla ja kummastelin aristavia koipiani.
Opas kertoi että olin hyppinyt pikkupoikien kanssa ankkurissa olleen dzonkin katolta veteen. Vedenkorkeus oli riittävä pojille vaan tuskin minulle.
Sitten huomioni kiinnittyi oikeaan käsivarteeni jossa oli alkava mehevä mustelma.
Olin juottanut baarin apinalle pillillä viinaa emännän kielloista huolimatta.
Se oli saanut raivarin, purrut minua käteen ja hypännyt kattoparruihin kirkumaan kiitoksiaan viinasta.
Tämä tapahtui kauan, kauan aikaa sitten ollessani vielä nöösipoikaa jolle viina maistui.
Opastyttönen on todella tarpeellinen Pattayalla..!
10
355
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kakskasin hauskat kirjoitukset pelastavat koko palstan.
- Anonyymi00002
Tarkastin mielisairaalan petiosaston puheet ja täsmää tiedot. Lääkäri suosittelee tupla annosta päälääkkeeseen mutta sivulääkkeen annostusta puolitetaan ja laitetaan valvotun silmän alle.
Lääkäripapereissa maininta että vain yhdellä suomalaisella ollut kotieläimenä apina Thaimaassa mutta hän on täysipäinen.
Lääkäri kirjoitti itselleen viikon talviloman, pisnesluokassa karon biitsin hyväksi havaittuun haa dau hotelliin kokovartalohoidolla y lä carte luokassa.- Anonyymi00003
Kovasti näyttää Pasanen mietiskellä että mitähän ne lukemattomat psykiatrit oikein tarkoitti kun diagnoosejaan antoi ja lääkärit jotka lääkitykset määräsi? Saako M1 lähetteet siksi että on yliälykäs yksilö jolla on elämää suurempia ajatuksia päässään?
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Kovasti näyttää Pasanen mietiskellä että mitähän ne lukemattomat psykiatrit oikein tarkoitti kun diagnoosejaan antoi ja lääkärit jotka lääkitykset määräsi? Saako M1 lähetteet siksi että on yliälykäs yksilö jolla on elämää suurempia ajatuksia päässään?
Ja kattila, päässään.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ja kattila, päässään.
Kattila päässä?
Pähkinärinne?
Olen kummastellut ovatko kaikki täällä aivan täysipäisiä? - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kattila päässä?
Pähkinärinne?
Olen kummastellut ovatko kaikki täällä aivan täysipäisiä?Ei oo kaikki täyspäisiä.
Siksi kattila.
Hih! 67 - Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kattila päässä?
Pähkinärinne?
Olen kummastellut ovatko kaikki täällä aivan täysipäisiä?Lueppa näitä senssunumballin tekstejä ja päättele sitten ovatko täyspäisiä.
- Anonyymi00008
"Kaupunkihan on varsin sekava. Joskus meri on oikean käden puolella, joskus taasen vasemman."
Totta! Jos vaikka kävelee rantakatua Nakluan suuntaan, niin meri on vasemman käden puolella ja sitten jos kääntyy ympäri ja kävelee takaisinpäin, niin meri on oikean käden puolella.
Sekoaahaan sitä vähemmästäkin.- Anonyymi00009
Sinä taidat olla syntynyt seonneena.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Sinä taidat olla syntynyt seonneena.
Osaan silti suunnistaa pattayalla...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial131693Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1351679Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2561212Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221088Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101066- 285955
- 128939
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3897Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49868- 10865
