Milloin te antaisitte periksi kokonaan kaivattunne suhteen? Mitä pitäisi tapahtua että haluaisitte mennä eteenpäin ja unohtaa? Mitä ette enää sulattaisi?
kysymys pienehkö
Anonyymi-ap
48594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Ei auttanut edes tieto että on jo joku vierellä.
On kuitenkin väärin puhua periksi antamisesta, koska en minä ainakaan pysty tunteita lopettamaan.
Sitten kun kaivattu on kaivettu hautaan.
Miten sait tiedon?Minun pitää saada suora tieto vaikka Metan profiilissa ennenkö uskon.En irl stalkkaa jolloin en voi tietää.
On tapahtunut jo!
En sulata käytöstä täällä palstalla. Hän on tehnyt mitä on, ja ei saa ikinä enää minua vaikka mitä lirkuttelisi. Rakastunut ihminen ei hauku ja kyttää.
Ja tunnistit mistä?
Ei hauku joo mutta jos ihminen on aidosti rakastunut on irti päästäminen todella vaikeaa ja huoli korostuu kun ei toista näe tai kun ei tästä kuule edes
Suutelu naaman edessä ja öiden viettäminen toisen naisen kanssa ym. Mitä tässä nyt kaikkea oli.
Ei tuo ole mitään.Lihaa se vaan on.
Kerrotko vielä kerran, netin öykkäri että mikä sai sinut eläytymään tähän palstaäijän fantasiaan ideaalitodellisuudestaan- haluaisit, että sinun arki ois samanlaista, mutta niinikään ei ehkä ole vai onko tähän kekeilyyn muu syy mikä?
Pitäisikö nyt kuvitella, että olisi joku irl- kontakti vai kaipuun antaminen periksi etäältä?
Mitään sellaista ei tule tapahtumaan. Ei ikinä 🙂↔️
Ei ole kyse "sulattamisesta", mutta antaisin olla, jos näkisin hänet jonkun muun kanssa. Se kertoisi minulle, että hän on valintansa tehnyt, eikä se osunut minuun.
Niin, ja tietysti sitten, jos hän pyytäisi minua antamaan periksi ja menemään eteenpäin.
Mä oon jo luovuttanut. Kun puuttuu kyky olla rehellinen ja avoin. En pysty kuvittelemaan enää yhdessäoloa ihmisen kanssa, jonka pakkomielle on seksichat. Se omi viimeinen niitti.
Mistä sä tiedät että se oli hänen pakkomielteensä mä olisin katkassu tohon ettei pysty olemaan rehellinen olis tarvinnu yhtään sen enempiä syitä ja pienempi paha sexichatti on kuin vieraissa käynti mutta saattaa toki aiheuttaa ennen pitkää vieraissa käynnin joku syyhän siihenkin on että mies kuluttaa aikaansa mielummin sexichatissa kuin naisen kanssa jonka kanssa on kummassako vika on naisessa vai miehessä vai molemmissa
No se ei ollut se ydinasia, vaan viimeinen niitti. En tiedä missä vika piili, eikä sillä enää edes ole väliä.
Jos hän selvästi kiinnostuu jostakin toisesta tai loukkaa mua.
Oletko itse loukannut?
En. Tietääkseni. En tarkoituksella ikinä. Varmaan vahingossa, vaikkaxyritän välttää sitä. Luultavasti, kun en pysty ottamaan tätä puheeksi.
Jos loukkaamattomuus on noin tärkeää, niin kai se omakin käytös pitää olla loukkaamatonta, olla tarkka ja miettiä miltä toisesta vänpyttäö ja tuntuu.
Näyttää ja tuntuu siis
Yritän tietysti.
Kauanko olet yrittänyt?
Vuoden.
Oletko mies?
Niin tuli vaan mieleen, että entä jos nuo samat asiat on hänelle ehdoton ja oletkin itse toiminut juuri noin eli loukannut (useasti/jatkuvasti) sekä osoittanut kiinnostusta ym. Toista naista kohtaan?
Herättääkö ajatuksia?
???
Jos hän menee oman joutsenparinsa kanssa naimisiin ja saa tämän kanssa lapsen
Mä en mä ole koskaan antanu periksi jos olen jotain päättäny (mitä periksi antaminen hyödyttää) siinä kohtaa jos asiaan on liittyny toinen ihminen silloin pitää ymmärtää että kieltävä/kielteinen vastaus on kieltävä/kielteinen vastaus muutoin joutuu vaan keksimään toisenlaisen lähestymistavan mun kanssa ei toimi mikään muu kuin totuus koska tiedän sen jo ennalta muutenkin ja yhdessä ollessa se taas on varmin tapa mun kanssa varmistaa että suhde oli siinä kun mulle valehtelee en hyväksy edes valkoista valhetta se on asia jossa en jousta yhtään koska se on mitä multa on joka ainoa nainen vaatinu pystymättä siihen itse
Kysymys ei ole lainkaan siitä, että "haluan mennä eteenpäin ja unohtaa". Minä olen jo ajat sitten luovuttanut hänen suhteensa.
Olen antanut jo periksi. Kun en näe IRL kasvokkain enää juurikaan, hän pikkuhiljaa unohtuu. Vielä voin kirjoitella tänne söpöstelyjä, mutta kyllähän ne vähenee ajan myötä. Vaikka hän tekisi mitä, niin haluaisin silti muistaa hänestä ne kauniit pienet hetket, joita meillä oli. Siltikin, vaikken enää muistaisikaan häntä joka päivä, viikko, kuukausi tai edes vuosi.
Tuo (toi) toisen naisen meidän väliin.
Varmaan kuolinvuoteella ajatelen et meni nyt näin. En mä oikeastaan odota enää mitään. Joskus vois olla kiva vaan nähdä edes.
Ethän sä kuole vielä vuosikymmeniin. Ehdit rakastua vielä vaikka kuinka moneen.🥰
Sivusta
Eihän sitä tiedä milloin kuolee. Enkä halua enää rakastua kehenkään. Mä olen jo elämäni rakkaudet kokenut. Ei kiitos.
Sen vain tietää. Ja sen jälkeen alkaa omituisuudet
Siitä tiedät että olen päässyt sinusta kokonaan yli ja mahdollisesti ihastunut toiseen (tuskin vielä moneen vuoteen), kun pystyn tavatessamme juttelemaan täysin rennosti, halaamaan ja flirttailemaan kanssasi kuten joskus ennen vanhaan.
Naiselta
Silloin jos ainoa yhteys on ollut pelkästään etänä muutaman kuukauden ajan, tietää ettei siitä tule syntymään mitään.
Niinpä . Ne jotka on tarkoitettu matkalle mukaan
Tulevat todollella jotenkin ja jossain oikeassa maailmassa ruutujen ulkopuolella vastaan.
Heidät kohtaa helposti ja vaivatta. Asuvat lähellä yms että asiat järjestyvät
Tai lähtevät etenemään.
Siinä missä netti on aina netti ja usein pelkää sekoilua vain .
Sivusta
Sitä nyt aika vähästäkin voi luovuttaa huomattuaan välinpitämättömyyttä. Sillä vain jatkuvan huomion, kiinnostuksen ja myötätunnon kautta tuntee olevansa edelleen ajatuksissa se ylin.
Kun tämä alkaa menettää kiinnostuksensa ei siinä voi tehdä paljoakaan pysäyttääkseen prosessin. Vetäytymistä yhtä pidättyväisesti kuin lähestyminen tapahtui. Se on kaiken kommunikaation lopettamista. Romanttisen terrorismin tie ei johda mihinkään.
Sanotaanko näin, että jos vuosia sitten jo on huomannut että se kenen kanssa sananvaihtoa käy tässä aivan mielettömässä netin maailmassa, ei välttämättä olekaan se ihminen miksi voisi luulla, niin saattaa tulla sellainen pieni kysymysmerkki kupolin päälle että mitäs viddua tässä haetaan.
Tai sehän on jo selvä mitä sillä haettiin, vaan taisi työ mennä väärään laariin.
En ikinä.Mikään ei vaikuta.
No kaikki naiset lakkaa haluamasta jos heitä ei haluta. Jos mies tuntee vastenmielisyyttä.
Miehillä tämä ei ilmeisesti toimi näin. Koska muuten segsuaalirikoksia ( grape) ei olisi.
Hyvä kysymys. 👍🏻Parisuhteessa minut saa helposti lähtemään, jos seksiviestittää muiden naisten kanssa öisin, haukkuu minua ja pelaa yhteiset rahat. On 3 x P sääntö, millä saa naisesta eron eli P*llu, Pullo ja Pelit.
Miehen pitäisi sanoa, että "painu v**tuun" tai muuta yhtä alkeellista. Hän ei käytä näitä alatyylin termejä. 🤔
Taas tätä tekoräyhäkkää läpinäkyvää emansipaatiopakinaa palstasedältä näillä aiheilla nimenomaan mässäillen
minen, anna periksi, never. =) Ennenkuin jotain peruuttamatonta tapthuu, en tosin tiedä mitä se olisi, - ehkä että hän pariutuisi =) jnkun toisen kanssa, onnellisesti.
Hän nussi toista naista joka tuli kai heti vahinkoraskaaksi ja itse rupesin portoksi sen takia, mutta silti rakastan ja haluaisin olla miehen vaimo. Et jotkut rakkaudet kestää kaiken. Mies ei uskalla rakastaa minua kun olen transnainen, joilla ei kai ole oikeutta rakkauteen, mutta panoleluiksi me sovitaan miehille (kunhan ollaan piilossa) ja tästä syystä tavalliset naiset myös meitä vihaavat.