Miksi ristijärven etenkin uudet nykyiset valtuutetut ovat niin töykeitä äänestäjiä kohtaan. Jos jotain asiaa yrittää kysyä joko valtuustossa päätettyä tai päätettäväksi tulevaa, niin kääntävät selkänsä eivätkä halua keskustella. Myös entiset olivat pääosin samanlaisia. Muistetaan seuraavissa vaaleissa, sillä eivät he edusta kuntalaisia vaan oma etu edellä.
Vastaukset 7
- Anonyymi00001
Eikä ne älyäkään mistään mitään eivätkä ota selvää kyselemällä kuntalaisilta, joita muka edustavat.
- Anonyymi00002
Kunnassa vähän äänestysikäisiä äänestäjiä ja nämä ylemmyyttä tuntevat toplokkaat tietävät pääsevänsä jatkossakin hillotolpalle. Eivät vastaa koska oikeasti eivät osaa perustella hankkeita koska tietopohja kiteytyy pullan ja kahvin mussuttamiseen kokouksessa.
- Anonyymi00004
Jaa, että nykyään jo pikkukunnan valtuustopaikka on hillotolppa.
- Anonyymi00009
Anonyymi00004 kirjoitti:
Jaa, että nykyään jo pikkukunnan valtuustopaikka on hillotolppa.
Viitaten toiseen keskusteluun, Hyrynsalmi viemässä datakeskukset? Miksi Ristijärvellä mikään onnistu? Eikö joku noheva valtuutettu voisi ajaa vai torppaako P kaikki ehdotukset?
- Anonyymi00005
Hillotolppa? Nykyinen valtuusto kokoustanut neljä kertaa ja palkkio näistä yhteensä 240€. Tätä tuskin kukaan valtuutettu tekee palkkion takia.
Aloituksen selänkääntäjät kiinnostaisi. Nimiä esiin niin muutkin tietävät. - Anonyymi00007
Vai vielä maksetaan,riittää km korvaus,tämähän pitäs olla kutsumus kuten on muissahin jaostoissa ja kokouksissa ym.yhistyksissä,ihan turhie nuo valtuuston kokoukset,kun kepulaiset päättä jo ryhmäkokouksessa asioiden loppu tuleman.
- Anonyymi00008
Röyhistäähän se rintaa kun pääsee hallituspaikalle, pienessä kunnassa sekin on pieniaivoiselle hillopullatolppa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202462Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401642Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728