Mistä saisi Turun keskustan tienoilta pidempiaikaisen (n. 8 tuntia) ilmaisen pysäköintipaikan viikonlopppuna?
Ilmainen parkki?
Vierailija
41103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
löytyy vaikka Brahenkadun päästä, Matkahuollon pihalta. Ei ilmainen mutta hyvin edullinen verrattuna ydinkeskustan hintoihin.
Sunnuntainahan ei pysäköinnistä tarvitse maksaa mitään, joten jos se pystyy ajoittamaan siihen ei kuluja tule.
Tiedän muutaman paikan joissa voi joskus löytyä tilaa. Tuomiokirkon liepeiltä (en muista onko ihan 8h paikkoja), mutta sitten kulttuurikeskuksen takana on pieni kadunpätkä jossa ainaskin ennen oli 8h paikkoja ilmaiseksi. Siin on joku koulukin ihan vieressä. Aurajoen rannan puolelle, itäinen rantakatu tai jotain vastaavaa.
Hieman joutuu kävelemään, mutta kauniilla kesäkelillä tuo ei haittane?
Eli: kirjoitapa Turun karttapalveluun http://opaskartta.turku.fi/
hakuosoitteeksi Itsenäisyydenaukio. Siinä virastotalon parkkipaikalla on tilaa, jos ei maauimalaan menijät ole kokonaan vallanneet... Käypä muuten siellä itsekin samalla!
sairashuoneenkadulle saa jättää ilmatteeksi, jos vaan paikan löytää. Ite oon kyllä pääasiassa aina löytäny. Torille matkaa 6 korttelia.