Olisi mukavaa jos näitä hommia joskus perusteltaisiin mitä ollaan taas olevinaan tekemässä. On hienoa selvitellä ja kaavoitella ja työllistää itsensä. Kahvipöydässä keksitään että nyt! Tuonne kun kaavoitellaan vähän uusiksi niin saadaan vähän uutta liiketoimintaa - eli ei yhtään mitään. Paljonkohan tämäkin kaavoittelu taas maksaa - no työllistetään ainakin veljesverkoston yrityksiä - konsultteja ja selvittäjiä. Liito-oravat pitää kartoitella taas ja varmaan pyörätietä siirtää - kustannus puoli miljoonaa veronmaksajalle.
https://web28.aanekoski.fi/dynasty10/kokous/2026659-3-40799.PDF
Taas vähän kaavoitellaan ja selvitellään ja kahvitellaan
12
341
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sitä ei sammakoilta kysytä ,kun suo kynnetään.
- Anonyymi00002
Olipa purkaus, onko sinulla joku hätä?
- Anonyymi00003
Uskoisin että aloittaja on kiinnostunut rahoittamansa kunnan touhuista? Ei tuossa nyt taida hätä olla mutta potentiaalinen sarjavalittaja tuloillaan koskelle? Se olisi erihauskaa, koska itse en maksa penninlatia veroja ja on tylsää.
- Anonyymi00004
kusivitujen touhuja taas. Tukehtuisivat jo pullaansa.
- Anonyymi00005
Onko possumunkkeja?
- Anonyymi00006
Tuota kaavaa kun katsoo tarkemmin, niin siinähän selviää ilmakuvasta, että reggaeremonttimiehen puunkäsittelyalue sijaitsee kaupungin(?) omistamalla alueella tontinrajojen ulkopuolella.
Voisikohan kaavoituspäällikkö kaavoittaa samalla tuon ajantasalle.- Anonyymi00013
Ei se kaavottaja nyt semmosta kerralla saa aikaan. Pittää konsultoida. Toivottavasti on paljon liito-oravia, lepakoita ja viitasammakoita.
- Anonyymi00007
Lisää monohappoa housuun 🤣🤣🤣
- Anonyymi00010
Hanki lobotomia
- Anonyymi00008
Rastalettiin ei monohapot paljon vaikuta
- Anonyymi00009
Peukuta pete peukuta
- Anonyymi00011
👍👍👍👍
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt444796Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.572641Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391054Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611025Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh711014- 121970
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok72944- 137855
- 49854
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,52810