Onko Jenni Poikeluksesta kehittymässä uusi Vappu Pimiä kun tunkee itsensä moneen viihdeohjelmaan (kohta alkavat Thanks God Sä tulit, Kopla, Stadi vastaan lande, Kultainen venla..)
"Poikelus siirtyi vuodenvaihteessa Ylen palkkalistoilta yrittäjäksi.
”Yrittäjänä voin tehdä vapaammin ohjelmia myös muille kanaville, eikä minun tarvitse kysyä joka kerta lupaa Yleltä. "
Jenni Poikelus
18
1369
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei kiinosta julkkujen jonni joutavat typerät ohjelmat. Nauravat tyhjälle samat julkut joka ohjelmissa. Ei jatkoon.
- Anonyymi00003
Venla juontojen perusteella kannataisi laittaa vaihtoon välittömästi.
Siis ei jatkoon, todella väkisin juonnettua settiä, eikä vierellä olijakaan kommenteillaan loista. - Anonyymi00004
Juu alkoi jo naama kyllästyttää
- Anonyymi00006
Lieneekö sitä etuoikeutettua sateenkaariväkeä, kun kaikilla kanavilla näkyy.
- Anonyymi00007
Aivan hirvee akka jota ei pysty katsomaan missään ohjelmassa.
- Anonyymi00008
Miks kaikki juontajat on nykyään kauheen tekopirteitä ja tekohauskoja?
- Anonyymi00009
Yritetään tehdä. Ei ole aito. Tekopirteä ja tekohauska. Ei naurata. Myötähäpeä iski Venla-gaalasta. Ei pystynyt katsomaan. Juontajakaveri oli vieläkin surkeampi. Miksi tätä ängetään joka paikkaan? Pilaa monta ohjelmaa. Vaatii käsikirjoituksen jotta pystyy jotenkin olemaan keinotekoisesti hauska. Sisäsiittoista touhua.
- Anonyymi00010
Kyllä jostain syystä ärsyttää nuo Pimiä, Poikelus, Hintikka, Ihamäki ja onneksi Tuija Pehkosta ei enää näy.
- Anonyymi00011
Todella huono juontaja, en katso mitään missä hän on mukana.
- Anonyymi00014
Jenni Poikelus tyhjän puhuja. Maria Veitola ja Vappu Pimiä samanlaisia. Samaa lajia Anni Hautala. Kiertävät eri ohjelmissa. Nyt pitää tuottajien herätä ja antaa mahdollisuus uusille kasvoille.
- Anonyymi00016
Samaan sarjaan Maria Hintikka 🤬
Jenni Poikelus on nykyään monessa ohjelmassa (Kopla, Thänks God sä tulit, Masked singer Suomen yks kisailijoiden arvuuttelijoista) niin kuin vaikka Vappu Pimiä (Tanssii tähtien kanssa, Maajussille morsian ja nyt uutena Master chef Suomi) ja Susanna Laine (Farmi, Tähdet tähdet). Ja näkyy Jaana Pelkonenkin olevan tv-ruudussa useammin (Voice of Finland, Suuri seikkailu, Raharemontti). Ei mua kuitenkaan haittaa nää juontajat eikä myöskään teeveen ja varsinkin neloskanavan luottomies Heikki Paasonen (aikoinaan Idols, nyt Voice ja Amazing Race Suomi).
Kaikenlaisia juontajia on ja kyllä mulle on useimmat kelvannu. Noista mainitsemistani ohjelmista vakituisemmin olen katsonut Voice of Finlandia.En mää osaa ärsyyntyä tv-ohjelmien juontajista. Vähintään suhtaudun neutraalisti. Suomessa on aika pienet piirit, niin samoja naamoja näkyy monissa ohjelmissa niin juontajina kuin kisaajina (julkkiskisaajat).
Noiden mainitsemien lisäksi esimerkiksi Viki ja Köpi (Ylex:n entiset aamujuontajat) ovat aika monessa ohjelmassa nykyään, esim. Kopla (yhdessä), Kymppitonni(Viki uutena juontajana) sekä julkkiskisaajina joissain ohjelmissa olleet.
Nykyään on jonkinlainen trendi tv:ssä, että ohjelmien juontajiksi tulee radiosta tuttuja juontajia kuten noi Viki ja Köpi, Jenni Poikelus, Sami Kuronen, Anni Ihamäki (entinen Hautala) jne.- Anonyymi00019
Iha-haamäki on myös Poikeluksen ohella sellaisia vahvistuksia sääntöön, että radiossa ei ulkonäöllä ole niin väliä, minkä molempien hyppy telkkarin puolelle kiusallisesti vahvistaa.
Pahuksen ärsyttäviä kumpikin, sanavalmiimpia ja näyttävämpiä juontaja tarjokkaita löytyy joka päivä kaupunkikuvasta .
- Anonyymi00018
Nyt kun uutisoidaan Jennin raskaudesta ja pidetään parisuhde & siittäjä piilossa, niin julkinen salaisuus on ollut alalla jo pidempään tiedossa , että Köpi Kallion kanssa seukkaa ja tämä on myös isä.
- Anonyymi00020
Safir ei kuulu kristalleihin, poikkeus vaan epäilyksiin.
- Anonyymi00021
Nyt saadaan lukee 100 juttua Poikelius ja.... Sitä ja tätä naistenlehdistä💪👍
- Anonyymi00022
Jenni Poikelus on kyllä kaunistunut, oli nuorempana kun kaunis mutta nyt kun on hoikempi niin yhä kauniimpi. Ilo silmille.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899