Tai et sinä siinä oikeastaan ollut... Mutta soitit mulle. Katsoin puhelinta ja siinä näkyi vaan sun nimen eka kirjain. Olin menossa omaan huoneeseen vastaamaan puheluun, mutta se ehti loppua. Jostain syystä olin unessa lapsuuden kodissa. Vaikka ei me silloin vielä edes tiedetty toisistamme.
Heräsin, niin en tiedä olisitko soittanut uusiksi, tai olisinko minä soittanut sulle.
Näin susta unta
23
413
Vastaukset
- Anonyymi00001
Minä tykkään puhua puhelimessa. Joskus soitan vaan mielikuvitus puhelun mielessäni. Sanoin vaan hei ja laitan luurin korvaan.
- Anonyymi00002
kauhutarinajuttu aika jännä minä näen joskus unta että jotenkin mua eksynyt tuttuun kaupunkiin ja mutta sitten ei olekaan unessa paikat missä pitäisi olla..
- Anonyymi00003
Pelkään että rikon kaiken. Tunnen hirveän kiusauksen siitä että minuun käytetään viisaita ja hyviä konsteja, mutta takaraivossa se tunne että mun ei oikeasti tarvi leikkiä mukana, jos en halua ja se tavallaan hirvittää minua itseänikin. Mitä tällaisessa tilanteessa pitäisi ajatella?
- Anonyymi00004
Ehkä hyvä alku on se että ylipäätään reflektoida jotenkin
- Anonyymi00019
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ehkä hyvä alku on se että ylipäätään reflektoida jotenkin
Minusta tässä palstaäijän mongerruksessa ei taaskaan ollut niin mitään mitä reflektoida, paitsi sinun kommentin toksisuus🥱
- Anonyymi00005
Nimen eka kirjaon vaan? Olet viettänyt täällä liikaa aikaa selvästikin.
- Anonyymi00006
Mikä se eka kirjain sitten oli?
- Anonyymi00007
Kommentoi unessa
- Anonyymi00008
Yritättekö löytää uskallusta puhua toisillenne, mutta et/te tiedä kuinka ja mitä sitten?
- Anonyymi00009
Viittaisiko lapsuudenkoti sellaiseen avoimeen tunteeseen ilman aikuismaisia rajoitteita?
- Anonyymi00012
Mielenkiintoista. Miten se pitäisi ajatella?
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Mielenkiintoista. Miten se pitäisi ajatella?
Lapset yleensä juttelee vapaasti ja avoimesti ajatuksistaan, eli ei ole ulkoapäin tulevaa pelkoa ja häpeää. Ha ovat uteliaita kuulemaan ja oppimaan uutta. Hyvässä ystävyydessä on tuota vapautta ja avoimuutta vanhemmallakin iällä.
- Anonyymi00020
Aika chomahtavaa, aloittajaäijä
- Anonyymi00021
Anonyymi00013 kirjoitti:
Lapset yleensä juttelee vapaasti ja avoimesti ajatuksistaan, eli ei ole ulkoapäin tulevaa pelkoa ja häpeää. Ha ovat uteliaita kuulemaan ja oppimaan uutta. Hyvässä ystävyydessä on tuota vapautta ja avoimuutta vanhemmallakin iällä.
Ja mitä minä juuri aiemmin kirjoitin- chomahtaa vahvasti apäijä
- Anonyymi00022
Anonyymi00012 kirjoitti:
Mielenkiintoista. Miten se pitäisi ajatella?
Älä sinä vaa ajattele yhtään, parempi näi
- Anonyymi00010
- Anonyymi00011
Rakas mies ❤️
- Anonyymi00014
Ihana uni oli
- Anonyymi00015
unia niin on hyvä merkki jos näkee,k tarkoittaa että aivot toimivat ok.
- Anonyymi00016
joku unijutu kun niin no kuin joku kauhujuttu joku että muka ekkksynyt jonnekin kaupungille eikä mikään paikka oikeasti ole miten pitäisi olla..
- Anonyymi00017
jos niin näkee jotain unta kuin niin vivid eam eli kuin olisit oikasti, niin kummia juttuja..
- Anonyymi00018
Minä näin "hänen" silmät unessa. En tiedä matsaako?
- Anonyymi00023
autot kuolevat niin nog niin WRC1-rallissa monia ulosajoja jo vaikka monte carlon ensimmäinen kilpailu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4326158- 875470
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514467- 543986
- 743934
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33606SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1923541Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213264Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432299