Nykynaiset ei osaa ei halua

Nei ei osaa ei halua siivota kokata mutta miehelträ odotetaan aloitteen tekoa
21306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Olet vaan törmännyt valenaiseen. Oikea nainen on oikea. Vaihda toiseen suuntaan.

Äänestä
  • Kyllähän sen oikean kesällä löytää jos on hame päällä, mutta

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kyllähän sen oikean kesällä löytää jos on hame päällä, mutta

    Se mitä hameen alta paljastuu ei vielä paljasta mitä korvien välistä löytyy. Voi olla että onkin mieleltään epäsopiva.

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Se mitä hameen alta paljastuu ei vielä paljasta mitä korvien välistä löytyy. Voi olla että onkin mieleltään epäsopiva.

    Autostakin pistää heti silmään vaikkapa sädehtivä keula mutta sitten ajatukset alkaakin jo pohtia alustan kuntoa.

    Äänestä

Miksi oletat, etteivät osaa? Enpä ole törmännyt yhteenkää, joka ei oikeasti osaisi, en naiseen, enkä mieheen. Sen sijaan tiedän monta, jotka eivät halua ja joita ei kiinnosta. Se on eri asia, kuin ettei osaisi. Mitä aloitteen tekoon tulee, niin moni mues ei kestä sitä, että nainen tekee aloitteen. Opetelkaa te miehet ensiksi kestämään se, ettette te itse aina olekaan aloitteen tekijöitä. Sitten useampi nainenkin uskaltaa niitä aloitteita tehdä.

1Äänestä
  • Minä kuulun siihen ryhmään etten tee aloitetta ja olen nainen. Jos ikäiseni mies haluaisi olla ystäväni, niin saa tulla juttelemaan kanssani! Mutta vain siinä tapauksessa, ettei ole mitään hinkua parisuhteeseen, koska sitä ei tule tapahtumaan koskaan!

    Äänestä

Ei niin. Siksi me kuollaan nälkään ja kuljetaan likaisissa vaatteissa.
Ota palvelija tai taloudenhoitaja ja maksa sille!

Äänestä
  • Ei edes minuutin harkintaan kaltaisesi... voit kadota!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei edes minuutin harkintaan kaltaisesi... voit kadota!

    :-D meinaatko. Eiköhän nykymiehet osaa ihan itsekin tehdä nuo asiat tai pitäisi ainakin. Ei voi olettaa, että toinen aikuinen passaa toista. On aivan eri asia, mitä parisuhteen sisällä sitten sovitaan "työnjaosta".

    Äänestä

Mikä siinä on, että nykymiehet eivät enää tahdo maksaa elämisen kustannuksia ja olla providereita, mutta olettavat naisen hoitavan kaiken kodinhoidon, vaikka hän on samalla tavoin kokopäivätyössä kuin mieskin?

Kannattaa muistaa, että jos tahtoo kokopäiväisen kodinhoitajan, niin tulojenkin on hyvä olla vähintään kahden keskipalkan suuruiset.

Todellisuudessa olen kohdannut fiksuj miehiä, jotka kykenevät tarttumaan tarvittaessa myös moppiin ja laittamaan tiskit tiskikoneeseen ilman suurempia mutinoita tai oletuksia siitä, että naisen tulisi huolehtia kaikesta kodinhoidosta.

3Äänestä
  • Tämä myös totta!

    1Äänestä

  • Juuri näin.

    Äänestä

Kyllähän nuo taidot täytyy naisen osata. Nainen luo kotiin tunnelman ja se tunnelma tulee siitä, että nainen osaa nämä asiat 😊

Äänestä
  • Voi se olla joissain suhteissa toisinkin päin ja itseasiassa monet miehet pitävät ruoan laitosta ja silloin on luontevaa, että mies sen ruoan pääsääntöisesti tekee.

    1Äänestä

  • En ole samaa mieltä kanssasi. Ei kiinnosta tehdä kotitöitä muualla kuin omassa asunnossani!

    Äänestä

Voin myöntää, että juuri noin se on! Aikoinaan parisuhteessa laitoin mielelläni ruokaa ja siivosin, kun olin kotiäitinä ja myöhemmin tein osa-aikatyötä. Valitettavasti lasteni isä oli sellainen, joka oli aloitekyvytön lähes kaikessa. Itse laitoin eropaperit menemään, enkä ole koskaan katunut sitä! Asun nuorimman lapseni kanssa ja on ihanaa kun asunto on pieni ja nopeasti siivottava ja ruokaa laitan itse ja ostan myös myös valmiita ruokia kaupasta. En jaksa enää ruveta tutustumaan keneenkään ja olemaan miehen passaaja. Ystävyysuhde vain kiinnostaa ikäiseni miehen kanssa, emmekä asuisi yhdessä!

Äänestä

Jättäkää miehet feministit niille miehille, jotka eivät halua oikeaa naista vaan pelkän reiän.

1Äänestä

Ei kukaan itseään kunnioittava mies ota riesakseen kokkaustaidotonta naista kun kokkaustaidollisiakin löytyy.

1Äänestä
  • Siinäpä se totuus tulikin.

    Äänestä

No ehkä se vanha loru on vielä valloillaan. Siivooja siivoo ja palkan saa, viinaa juo ja oksentaa. Mutta niin, ei kaikki siivoojat oo juoppoja, eikä kaikki juopot siivoojia. Mä ite pidän siivoomisesta ja siivoustyöstä. Siinä näkee heti työnsä tulokset ja kokee itsensä tarpeelliseksi. Tosin palkka on melko huono ja toisaalta joillekin turhille maksetaan enempi. Mitä taas kokkaamiseen tulee, niin sitä saa kaupastakin snnolsen, ei mitään järkee sinkun ruveta itelleen väsään.

Äänestä

AP Täyttä pashkaa! Nyky naiset kokkaa, metsästää, teurastaa, urheilee, käy töissä, kasvattaa lapsia, pitää hyvää huolta itestään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nei ei osaa ei halua siivota kokata mutta miehelträ odotetaan aloitteen tekoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu