Itellä ainakin vatsa työnnettynä ulospäin, kädet rentoina, selkä lievästi kaarella tarkoittaa: Pidän susta, voit tulla mun henkilökohtaiseen tilaan, olen avoimin mielin. Jos oon kyyryssä, jännittyneenä, liikehdin levottomasti, tarkoittaa: Nyt ei oo hyvä hetki tai älä vaan tulee siihen, ei jaksa yhtään ylimäärästä. Onko noi yleispäteviä?
Mistä tietää?
Anonyymi-ap
20339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä ne aika yleispäteviä taitaa olla. Kaikki ei ehkä osaa lukea niitä.
😂😂
Voi olla tietenkin niinkin, että jos on ahdistuneisuushäiriö tai jotain muuta vastaavaa, niin on levoton koko ajan muiden seurassa.
Vierestä, kun seuraa niin näkee tämän todella hyvin ja pätee siis naisiin. Noiden eleiden puuttuminen ei kuitenkaan välttämättä sulje pois sitä, etteikö voisi olla kiinnostunut, mutta ei vielä ole tarpeeksi tuttu tai turvallinen olo olla siinä.
En ole koskaan ajatellut että kukaan tulkitsee mun kehosta mun mielentilaa mutta voihan se olla niinkin pitää miettiä. Luulin että vain kysymällä selviää asiat.
Hymyily vai kulmat kurtussa
Susta palstasetä taas kukaan ei tykkää.
Samoin sinne.
Tuosta aiheesta jotakin artikkeleita kirjoitettu on.
Hän oli yleensä juurikin noin minun seurassa: selkä vähän notkolla, vatsa hieman ulospäin, kädet rentoina. Kyllä minä sen niin tulkitsin, että hän tykkää seurastani ja tuntee olonsa turvalliseksi. Itse en ole edes ajatellut miten käyttäydyn ulkoisesti eri tilanteiden tai ihmisten vaikutuksesta. Luultavasti poikkeavalla tavalla, kun olen koko elämäni niin sössinyt ihmissuhteiden suhteen. Suurin osa ihmisten välisestä viestinnästä on sanatonta. Olen ehkä virheellisesti ajatellut, etten osaa lukea muita ihmisiä, mutta se on juuri toisin päin; muut eivät oikein osaa lukea minua.
Voivat osatakin lukea sinua, mutta toiminta ei välttämättä aina miellytä, vaikka kuinka osaisi tulkita oikein.
En käyttäydy omasta mielestäni epämiellyttävästi.
Niin, me ei sata varmana tunneta, mutta kommentoin vain, että noinkin voi olla.
Jos olisin se, ketä tarkoitat, niin millä tavalla toimintani ei miellyttä?
En ole hän, koska en ole kenenkään kanssa ollut tuolla tavalla läheisissä tekemisissä.
Vatsa ulospäin ja selkä kaarella? Mahotonta.
Naisilla noin, etenkin jos seksikäs notkoselkä.
Periaatteessa näin, pieni taaksepäin nojaus pienen hymyn kera ja katse silmiin vartalo kohti niin huomaan varmasti tai sanotaan että melko varmasti :), en muista olla hereillä toisinaan.
Levottomuus on sitten vähän kaksipiippuinen juttu, siinä jos asento on jotenkin suojaava ja poispäin kääntynyt niin ei tosiaan kannata lähestyä. Sitten on olemassa positiivistakin levottomuutta, aika vaikeaksi menee tulkinnat putkiaivoiselle
Miehistä näkee että ovat ns. vastaanottavaisia, jos avaavat sylinsä istuessaan.
Tulee kyllä vedettyä vatsaa sisään hänen seurassaan ja työnnettyä rintaa ulos. Olen silloin kyllä edustavampi.