Tuli mieleen

Anonyymi-ap

omaehtoisuudesta sellainen ajatus, että voisiko se lasteni isänkin hiljaisuus silloin, kun olimem vielä yhdessä liittyä siihen, että hänen oma tapansa ajatella oli oikeassa. Mutta parisuhteessa pitää ottaa tietyn väliajoin puheeksi kaikki se mikä ei tunnu sujuvan. Täysin varmaa on ettei lähes kolmekymmentä vuotta kestänyt parisuhde voi pysyä aina samanlaisena, koska ihmiset muuttuvat ja ymmärtävät enemmän asioista kuin kaksikymppisenä. Minulle oli aina selvää se, että kaikesta pitäisi pystyä puhumaan. Onko assi sitten henkisesti jollain tavalla lapsellinen, kun hän ei pysty hyväksymään muutoksia! Molemmat sekä lapseni, että lasteni isän käyttäytymisessä on ollut samoja piirteitä! Myös lasteni isän isässä, hän oli joissakin asioissa lapsellisen tuntuinen!

1

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kun suljen silmät ja korvat niin kaikki jatkuu ennallaan tapa ajatella!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      275
      3425
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      104
      1730
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      230
      1381
    4. 74
      1336
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      64
      1205
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1097
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1079
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      991
    9. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      18
      873
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      857
    Aihe