Monta kertaa käyny mieles et miks ihmiset nukkuu, ei mahu järkeen sellane asia. Eikös elämä oo sitä varten et ollaa samoilla silmillä hereillä ja työelämäs paiskitaan yli 50vuotta? Siinähä se rahamäärä kasvais ku jättää nukkumisen kokonaa pois. Ja vasta eläkkeellä nukkuis yöllä.
Valvomine
7
286
Vastaukset
- Anonyymi00001
Asialinjalla..kyllä Maan alla sitten nukkua rauhassa saa
- Anonyymi00002
Muistutuksena kaikille että yöllä kannattaa nukkua edellä mainitulla kommentoijalla ja ketjun aloittajalla nähtävästi on jo suuret univelat ja ne ei sitten lähde yhdellä pitkällä yöunella pois vaan voi mennä monia viikkoja niitä kuroessa umpeen. Myös muita psyykkisiä ja fyysisiä oireita. Hyvää yötä. Nukkukaahan.
- Anonyymi00003
Nyt kun otit tuon puheeks nii tässä näkee nyt selvän eron. Nyky ihmiset ei kestä mitään kunnon rasitusta ja varsinkaa ei pysty valvoon samoilla silmillä. Mutta sitte enne vanhaa 1700-1980 luvulla ihmiset oli rautaa ja kesti kovaa rasitusta, ja sillon valvottii monia öitä ja töitä paiskittii enemmä. Nyky ihmisille ei voi ku nauraa.
- Anonyymi00004
Älypuhelimet tehnyt tehtävänsä
- Anonyymi00005
Putinin tekemää vikaa kaikki. USAn merijalkaväki kyllä pelastaa Suomen
- Anonyymi00006
koitas valvoo 4 vrk putkeen ilman aineita. tuu sit kysymään miksi ihminen nukkuu.
- Anonyymi00008
Valvokaa ja rukoilkaa🙏💖 Eikä tarkoita etteikö saisi yölläkään nukkua.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1023717Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083331Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 89873
- 49841
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105817Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774