Avuliain.

Kukaan ei ole "avuliaampi" ja kiinnostuneempi toisten suhteen etenemisestä, kuin se kenen oma lehmä on ojassa.
Vanha vttumaan sanonta!
29384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Hah haa, noin se on!

Äänestä

Eikä kaikki edes tule tietämään avuliaan aatun tekosia.

Äänestä

Kaikki EI ole sallittua sodassa tai rakkaudessakaan.

1Äänestä
  • Ei todellakaan ole. Kaikki ei tätä vaan ymmärrä!

    1Äänestä

Minä esitän todella välinpitämätöntä toisen muita suhteita kohtaan kun itsellä on tunteita häneen. Jos en tiedä olevani ykkönen niin esitän ettei kiinnosta.

Äänestä

On myös ihmisiä jotka haluaa hyvää muille ja ovat onnellisia heidän puolestaan. Menee synkäksi nämä jutut täällä.

1Äänestä
  • Sulla on sitten hyvin asiat. Ja luitko aloituksen koskevan kaikkia avuliaita vai mitenkäkö?

    Äänestä

  • Synkät on rikoksetkin.

    Äänestä

Näinpä. Että hyvin meni, monenkin osalta.

1Äänestä

Liittyykö tämä kesään 2024?

Äänestä
  • Ei!

    Äänestä

Muista ettei palstalla ole mitään suhteita. Täällä on yksinäisiä yhmisiä. Osa kaipaamassa, osa leikkimässä ja osa omimassa toisten tunteita tunnenälässä.

Äänestä
  • Voi vttu taas 🤣

    Äänestä

Etkö vieläkään usko, että vertailevaan Kuin-sanaan ei tarvita pilkkua.
Fiksumpi kuin sinä. Ei fiksumpi, kuin sinä.

Äänestä
  • Sekö tässä aloituksessa olikin pointti 🤔
    Eiku, sinähän oot ihan virallinen pilkunn*ssija.

    Äänestä

Totta, hävytöntä suorastaan :)

Äänestä
  • Ei kai se sillä puolella tunnu missään!

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Ei kai se sillä puolella tunnu missään!

    Meillä on jo yhteinen lehmä ojassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Meillä on jo yhteinen lehmä ojassa.

    Ei mulla ole mitään yhteistä kenenkään kanssa 😉

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Ei mulla ole mitään yhteistä kenenkään kanssa 😉

    Ei miestä, eikä lehmää siis.
    Multa ei kysytty ja rajat on ylitetty!

    Äänestä

  • Kaikkea hyvää jatkoon 😉

    Äänestä

Totta, läpinäkyvää ja paskaa.
n-n

1Äänestä

Ei minulla ole LEHMÄÄ, mutta saattaahan se MIEHENI TIETENKIN SONNINA OJASSA MAATA RÖTKÖTTÄÄ JA ODOTELLA, ETTÄ VAIMO TULEE HEINÄN KANSSA ROPISMAAN TAKAPUOLELLE JA SANOO : YLÖS SIELTÄ OJASTA NIIN MIE NÄEN, ETTÄ ONKO SIINÄ OJA VAI PELEKKÄ KUOPPA!

Hän sentään SONNINA kesällä juossu jo vaaleanpunaisessa pyjamassa haavin kanssa jolla hän metsästi PERHOSIA ja hyppi sekä pomppi ja iski kenkiään yhteen.
Satuin valoisana kesänä yönä katsomaan keittiön ikkunasta ulos, kun minä näin RAKKAUDEN RITARIN joka laukko tukka hulmuten tulemaan.
Minä katsoin hyvin pitkään, että NÄENKÖ MINÄ OIKEIN!?
Kävin hakemassa silmälasit ja KATSOIN UUDELLEEN niin KYLLÄ MINÄ NÄIN OIKEIN.
Mieheni oli lähtenyt RAKKAUDEN RITARINA YÖ-LENKILLE ja sen kokoinen haavi, että minäkin olisin sen sisälle mahtunut.

Kyllä mieheni saa vaimolleen näyttää RAKKAUDEN RITARINA RAKKAUTTA MITEN HÄN HALUAA, koska EI HÄN AIHEUTTANUT HÄIRIÖTÄ EDES NAAPUREILLE.
Me oltais vain sanottu naapureille, että : MIEHENI JA MINÄ OLLAAN KUNNIATTOMIA PASKOJA OLTU JO SYKSYSTÄ 2018 JOTEN MITÄ TURHISTA KUNNIATTOMISTA PASKOISTA NIUHOTATTE! MIEHENI EI SENTÄÄN AJANUT PÄISSÄÄN VARASTETULLA POLKUPÖYRÄLLÄ NIIN, KUIN EX-MIEHENI KUNNIALLINEN LANKO-MIES!

Hän oli naapurissa juopottelemassa ja varasti pyörän siitä pihalta jolla hän polki päissään meille. Esitteli itsensä minun vanhana koulukaverina minun vanhemmille ja minun ÄITI joutu kuskamaan häntä.
Minä sanoin, kun äitini tuli takaisin, että : TUOLLE SOITETAAN POLIISIT, KOSKA HÄN ON FB KUNNIALLISTEN PERHETTÄ JA HÄNEN PERHEENSÄ ON MYÖS FB:SSÄ JOTEN HAKEKOOT KYYTINSÄ HEILTÄ! ME EI OLLA ISÄN KANSSA FB:SSÄ JA TÄMÄ ON ISÄNI TALO JOSSA ME ASUTAAN.

Äänestä
  • Lisään, että mieheni oli paikalla, kun minä sanoin meidän molempien puolesta isälleni, että : Minä lähen vankilaan, koska EI MIEHISTÄ OLE MIHINKÄÄN!

    Minun isä on mieheni appi eli isä tavallaan myös, koska mieheni kuuluu meidän PERHEESEEN. Ei minun isäni sanonut mitään vaan istui hiljaa, mutta mieheni oli tavalliset vaatteet päälle.
    FB POLIISI SEISOI HAALARIT PÄÄLLÄ PIHALLA JA SEHÄN OLI TODETTU JO SYKSYLLÄ 2018, että FB:N KÄYTTÄMINEN ON KUNNIAN LOUKKAUS.
    EN MINÄ SIITÄ VÄLITTÄNYT, KOSKA SE RIKOS OLI VANHENTUNUT. Se oli yli 4vuotta vanha juttu, mutta vttuilessa pyysin SAKON MUUNTOON, koska MITÄ HYÖTYÄ MINUA TUOMITA JOS TOISET SAA JATKAA VAPAASTI VIELÄKIN KUNNIOIDEN LOUKKAUSTA!

    Minä olin saanut ensimmäisenä KUNNIAN LOUKKAUS TUOMION FB:STÄ.
    TOISET JATKO KÄYTTÄMISTÄ JOTEN MINÄKIN MENIN TAKAISIN.
    TAAS MINÄ LOUKKASIN KUNNIOITA JOTEN MINÄ TULIN TAAS POIS JA TOISET VAAN JATKAA VAIKKA SE ON MONEEN KERTAAN TODETTU, ETTÄ SE ON KUNNIAN LOUKKAUS!

    Kyllä miehenikin on siellä KUNNIATTOMANA PASKANA vaikka HÄNEN KYLLÄ PITÄIS TIETÄÄ, että HÄN LOUKKAA VAIMONSA KUNNIAA JA HÄN MUKA UHKAILEEKIN MINUA VIELÄ!

    Äänestä

Jeps, tästä syystä en hölise ihastumisistani koskaan kellekään.
Naiselta55+

1Äänestä
  • Samaa linjaa olen pitkälti vetänyt.

    1Äänestä

Nuori naikkonen auttamassa miestä pariutumaan 😂

Äänestä

Monesti joo näinkin ja useimmiten se oma lehmä näissä tarkoittaa sitä että on kiinnostunut itse suhteen jommasta kummasta osapuolista

1Äänestä
  • Juuri näin!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kukaan ei ole "avuliaampi" ja kiinnostuneempi toisten suhteen etenemisestä, kuin se kenen oma lehmä on ojassa.
Vanha vttumaan sanonta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu