Pörssiosakkeita myyty, käteistä tilillä

Anonyymi-ap

Olen vähän keventänyt pörssisalkkua ja tutkinut asuntojen hintoja. Näyttäisi olevan vielä laskussa mutta jos ensi vuonna oltaisiin lähempänä pohjaa.
Nyt asuntomarkkinoilta on hype kaukana. Kannattaa ostaa sellaista joka on halpaa eikä sellaista jota kaikki muut ovat ostamassa.

4

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Muistuttaisin yhdestä tärkeästä asiasta: Omasta saa kyllä haaveilla, mutta vuokrat on mksettava ajallaan. Muuten ei hyvää heilu.

    • Anonyymi00002

      Saatat ollakin, voittaja mutta et asuntomarkkinoilla vaan mahdollisesti viisaan ratkaisun tekemällä:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19251898/porssipeli-on-tanaan-samaa-kuin-pistaisit-rahasi-bitcoiniin-siksi-haansin-rahat-on-pankissa-

      fiksu ottaa rahat pois, korkki-ruuvvien pelistä, missä hölmöt ainakin tyhjennetään rahoista. Samaa yrittivät ja onnistuivatkin, asuntokeinottelussa !

      Nyt on kuspiät umpi-veloissa ja porrrrrvari ei jaa muuta kuin lopputilejä, PETOS-purran avituksella ! huono juttu, ei kö totta

      t. haans

    • Anonyymi00003

      Ei kannata omaa ostaa. Omistamisen vastuu on kova ja Kelasta ei saa sitten enää rahaa.

      • Anonyymi00004

        Niin ja ottakaa huomioon että omassa joutuu pihatalkoisiin.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      154
      2079
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      308
      1779
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1577
    4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      80
      1241
    5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1220
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1091
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      976
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      24
      972
    Aihe