Ja pienet on teot 😂
Suuret on puheet
Anonyymi-ap
811652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 31 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 31 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Vielä rattijuopomustuomiokin.
Ei ole vieläkään muutettu vaikka uho on kova🍀🍀🍀🍀
Haaveile sinä siitä. He rakentavat talon rannankylään jos et tiennyt.
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
Lukutaitoinen tollo kävelee latu-uran vieressä umpihangessa.
Haista sinä pitkä v*ttu.
Aloittaja vastailee itselleen.! Mennyt lopullisesti sekaisin .Seko heko hihihib
Paljonko on tyynyn alla? :))))))
Tämä yksi henkilö varmaan työllistää moderaattoria paljon.
Haista sinä pitkä v*ttu.
Tämä on siis kepulainen . Meinasin kirjoittaa selvä kepulainen vaan en ole varma siitä asiasta.
Milloin Kähärästä on kepulainen tullut?
Milloin Koskesta on persu tullut?
Mistä koskesta Kähärä on nyt noussut? Pyhäjoesta?
Tuosa mainittiin SINUN SUKUNIMESI KOSKI.Tiedoksi sinulle .Kähärä EI ole kala.ELI Tarkoitit tuolla "kähärä " nimellä ihmistä."kähärä pitää päästää tuskistaan......."jne. eli tappouhkaus.
Nimellä annettu tappouhkaus julkisesti on rikosasia.Tehkääpä joku tästä sähköinen rikosilmoitus Poliisille.
On ilmoitettu asiasta Kähäröille. Tietoisia ovat nyt asiasta..he eivät yleensä käy tällä sivustolla..
Tuossa piti lukea Säynävä eikä Kähärä,txt.syöttö temppuilee..Mutta Koskena tekisin maalittamisesta rikosilmoituksen🍀🍀🍀🍀😁
Seli seli seli.Olet ennenkin nimellä maininnut Kähärät.Oliko silloinkin syötöissä jokin vika.? Tämä juttu EI jää tähän. "Pelkkä UHKAUS on säännöksessä tarkoitettu RIKOS".Näyttää siltä että Keput on taipuvaisia tekemään RIKOKSIA. Olet ajanut itsesi liriin.Tämäkin on tallennettu "syntilistaasi"
Kokemustahan SINULLA on EmojiPelle Kepulainen.
Paitsi usein mm. emojipelleinä.
Onko 3,5 miljardia 10 miljardia kuten Purra väittää?
Persujen luvut voi tulkita miten haluaa,faktaa ne eivät ole🍀🍀🍀🍀
Kuinka monta miljardia Pyhäjärvi mainosti?
Juuso syyttelee muita omista ja puolueensa päätöksistä...Ettekö te Persut osaa hävetä? ???
Nyt on kyse Pyhäjärven asioista,ei valtakunnan..Sinulla on epätoivoinen yritys kääntää huomio pois omista valehteluista.
Valtakunnan asiat vaikuttaa pyhäjärveenkin,olemme osa valtakuntaa. Jos Puolueen johto on täynnä läpimätiä valehtelijoita niin miksi meidän persumme olisivat sen rehellisimpiä?? Vai sanoutuvatko irti "emo"puolueensa valehtelusta??
Vanha suomalainen sananlasku ja te höpötätte sekavia ! ei hyvää päivää
Minä luulen, että yhtään ilmoitusta poliisille ei ole tehty. Se selviää, kun asiasta ei kuulu vuoden sisällä mitään = emojiviestit ovat persujen teekmiä.
Lyödäänkö vetoa?
No jos on facessa saman tyyppisiä juttuja niin helppo juttu.
Rikosilmoitus on tänään tehty. Nämä kirjoittelut ovat menneet täällä liian pitkälle.
Toivottasvasti on, mutta en usko.
Se EI ole uskon asia.
Kyllä on ja poliisipartio suojaamassa heidän kotia.
Onko vuoronumerot käytössä??
Kamarin ovellako?
Siellä varmaankin? Jonkun rehellisen kansalaisen,ehkä Kepulaisen kun ainakin ovat kauttaaltaan rehellisiä Vasemmistoa/Demareita/VihreitäSKP:tä unohtamatta pitäisi laittaa kyselyä eduskunnan oikeusasiamiehelle että saako Virka-autolla käydä helpottamassa seksuaalisia tarpeitaan???
Eikö persua ole kaikille tarjolla?
Ei ole kuin suuren luulot itsestään ilman vastiketta ja isot suut ilman sisältöä.
Miksi et voi kirjoittaa kerralla.Nytkin kirjoituksiasi kaksi peräkkäin Kepun Emojipelle.
Miksi solvaat minua kepulaiseksi???? Olen PERSU ja tunnen laumani
Ei kai täällä ole tarkoitus persuvaltuuttetuista?
En tiijä, mutta jos olisin paikalllinen persurasisti niin en kehtaisi näyttäytyä kylillä.
Suotta poistit tappouhkauksesi kun se on poliisille toimitettu ja pysyvät ylläpidolla vaikka poistit. Rikosilmoituksessa on kohta ”Vaadin seuraamuksia”.
Näin on tapahtunut! emoji saa joskus kutsun poliisikuulusteluun.Yritä siellä valehdella sitten.
Eräät on siirtäneet tappohukauksen omaan Faseen.Sieltä ei ole poistunut,
hyvä näin..Oikeusprosessi alkaa ja nimi tulee esiin ainakin omassa fasessa.
siitä se lähtee levimään koko Suomeen.
Toivottavasti näin käy ja persu erotetaan myös valtuustosta.
Kyllähän kyse on KEPUN emoji Pellestä. Älä sinä Vääriistele asioita!! miksi pitää aina Valehdella??
No se tulee sitten ilmi kuka on..
Oletko noin epätovoinen. Hän persu. Perustelu emoji ei ole täysipäinen.
Toivottavasti tulee ilmi, mutta väitän, että edes ilmoistusta ei ole tehty.
Siinä kalastustarinassa ei mainittu "kalaa"etunimeltä joten siitä vaan kaikki kyseiset"kalat"nostamaan syytettä. HUUTONAURUA!!!! Miltähän tuntuisi olla yhtä yksinkertainen kuin Persut ovat aivokapasiteetiltaan????🍀🍀🍀🍀🍀
Kyllähän kaikki tietävät ketä Kähärää tarkoitit kerro sitten oikeudessa mitä tarkoitit.Ei edes tuomari usko selityksiin . sanoit näin mm: muistakaa että saalis eli se kähärä pitää päästää tuskista ja lopettaa.Kähärä EI ole kala.olet myös ETU nimillä maalittanut Kähäröitä lukuisia kertoja.Ne tulevat olemaan todisteina keitä henkiöitä tarkoitat.Mölisevää naurua.Sotilasarvosikin otetaan oikeudekäynnissä pois!!!
Oletko sinä kateellinen kuin noin paljon pitää huudella?
Vai oletko muuten vain ns hurlumhei tyyppi ettet ymmärrä missä menee raja.
Muuten miten kaupungin syömävelkatilanne on?
Ja miksi tuulivoimaloita on ns luvitettu ja niitä ei ole rakennettu?
Ja miten sinä viisas hoidat talvisin sähköntuotannon , kun nämä datakeskukset tulevat.
Tuossa nähtiin esimakua tulevista hinnoista. Harva uskoo vaan onko joku niin pihalla liiketoiminnan periaatteista ettei ymmärrä, jotta firmat haluavat isoja voittoja.
Eikö kannattaisi muuttaa paikkaan missä ei datakeskukset kiusaa??? Ja oletko kuullut/nähnyt että Riikka rosvokoplineen olisi tekemässä mitään sen eteen että kuluttajien eli tavallisen kansan sähkölaskut olisivat kohtuullisia?? Rikkaimmalle porukalle kyllä löytyi vero helpotuksia että saavat sähkölaskunsa maksettua..On teillä rivipersuilla hyviäkin ajatuksia se täytyy myöntää mutta se porukka teistä joka oikeasti voi vaikuttaa asioihin on läpimätä ja ostettu. Huomasitko muuten että hiukan kehuin teitä kerrankin? ? En ota sitä kyllä tavakseni🍀🍀🍀🍀
Tuota , ymmärrätkö sinä ettei sähkö riitä näiden kaikkien datakeskus hankkeiden jälkeen ?
Minä en edusta mitään puoluetta , vaan Kepu ja vihreät ovat minulle myrkkyä.
vihreät elävät omissa atmosfääreissään ja Kepu on Kepu. Kepu on tuhoamassa maaseudulla asumisen mahdollisuuden..
Yksistään jo tuo, että Kepu ajoi läpi tämän Sote sotkun , eikä laskenut esimerkiksi miten palkkakulut tulevat nousemaan palkkojen harmonisoinnin myötä plus siihen palkan korotukset. Maalla asuminen on hankalaa, jos ei ole kunnollisia terveyspalveluita.
Ei olisi kaikkea sotkua työntää samaan aikaan yhteen vaan osa alue kerrallaan..
Millä tavalla rikkaille on annettu enemmän tukia? Jos rikkaiden tarvitsee maksaa vähemmän omista tuloista veroa , jotta pysyvät Suomessa., miten se on sinulta pois. ?
Suurin osa heistä tekee todella pitkään työpäivää, ja täten ovat ansainneet rahansa. Osa on käynyt kouluja jotta pärjäävät, osa on ottanut riskejä ja perustaneet firmoja jotta pärjäävät. Suomessa on jokaisella mahdollisuus näihin asioihin.ole hyvä vaan ja testaa
Tämän harjulinjan myötä osalta ihmisiltä lähtee katto pään päältä, osalta loppuu työt yms. Syynä, että saadaan etelä Suomeen datakeskukset ja mahdolliset työpaikat.
Eli pohjoista maaseutua ajetaan tosissaan alas.. eikö ole tullut jo ehdotuksia , ettei täällä tarvitse maataloutta harrastaa?
Kunnianloukkauksesta puhutaan rikoslain 24 9pykälä jonka mukaan kunnianloukkaus on tapahtunut ja joku levittää toisesta v ä ä r ä ä tietoa tai vihjailuja.
Minilex
Mitään oikeudenkäyntiä ei tule. Ei edes ilmoitusta ole tehty. Väitän, että emme
näe mitään seuraamuksia puoleen vuoteen. Tämä vahvistaa emojin olevan persu.
Miten Juuson tuhoamat terveyspalvelut liittyvät Kepuun?
On mennyt s y y t e h a r k i n t aa n. Emoji olet SINÄ kepun Pelle.Vain narsisti syyttää muita omista virheistä. Mistä on tietosi ettei ilmoiusta ole tehty?? Omaa sontaista mielikuvitusta .
SYYTEHARKINTAAN??? Tämä viimeistään kertoo sen ettei mitään rikosilmoitusta ole edes tehty.".Tanhu" ei edes tiedä miten "homma"toimii "oikeuden"rattaissa eli missä järjestyksessä rikosilmoituksesta alkaen toimitaan ennen kuin homma käräjillä asti..Persujen emoji jatkakoon....HUUTONAURUA
Syyteharkinta | Syyttäjälaitos https://share.google/C3pSVM28wRTT69DvN
Kannattaa lukea tuo ennenkuin nauraa.
Aivan oikeassa järjestyksessä menee asia.
Eli Kepun Emoji Pelle Meikki JÄLLEEN Valehteli.EI ymmärrä mistään mitään .Maalittamisella tarkoitetaan järjestelmällistä häirintää jonka tavoitteena on vaientaa uhri ja vaikuttaa hänen yhteiskunnalliseen toimintaansa.Näin sanoo Rikosuhripäivystys.
Syyteharkinnassa on siis ainakin lukuisat tappouhkaukset ja monet sadat maalittamiset.
Komunrannan Savusaunaosaston talous- ja Tulevaisuusjaoksen Hiukkasen parempi tulevaisuus vision aika.
Nyt voisi tulevaisuusvisionäärit Kj, Hpj ja Vpj vastailla asiasta kiinnostuneille kaupunkilaisille. Odottelemme innokkaasti vuoden 2027 5 miljoonan euron Kiinteistövero-Tsunamia. 2023-2025 aikoina miljardien sijoitusvaltameri velloi valtoimenaan läpi PHJ:n. Vihreä siirtymä oli IN. Milloinka Infoa kaupunkilaisille tulossa?
KepuVasuriDemut, heissä PHJ:n talouden valoisa tulevaisuus Since 1982. Heidän teot Kaupungin kehityksen ja uudistumisen kannalta puhuvat puolestaa. 1982 PHJ:n asukaluku n. 8700, 2025 asukasluku vajaa 4700.
Mitähän em. aikavälillä on tapahtunut? Kepulainen kiero juoni?
Tutkinnan aiheita on paljonkin. Esim. Kvantti Oy:n alkupääomamiljoona euron tilanne. Sehän aikanaan muilutettiin Vtkj Tikkasen johdolla kaupungin Reporahoista Kvantti Oy:n alkupääomaksi. Kahden kaupunginjohtajan malliakin voisi tutkailla ja varsinkin sen perusteita.
Alkupääoma miljoona ryypätty takarivin vastuunpakoilijan/kaiken mihin hän liittyy tuhoutuu henkilön toimesta?? 🍀🍀🍀🍀
No kyllä sinä olet ryypännyt reilusti.
Ei ole ihme vaikka valuutat menee sekaisin..
On tehty rikosilmoitus ja se on tehty korkeammalle taholle kuin paikallinen poliisi. Rikosseuraamusvaatimuksen kanssa. Tästä tulee julkinen juttu.
Noin minullekin ilmoitettiin.Julkinen juttu koska maalittamista liian kauan.Vuosia.
Kunnianloukkauksen syyllistyy se joka esittää valheellisen tiedon tai vihjauksen ,siten että teko on omiaan aiheuttamaan vahinkoa ja kärsimystä loukatulle taikka häneen kohdistuvaa tai muuten halventaa toista.Löytyy Poliisit tiedotteesta.
Katsotaan, jos ei tule niin emoji on persuvaltuutettu.
Lasten kiusaamista koulussa, vanhempien uhkailua kaupoissa.
Ei uskoisi, että näin pienellä paikkakunnalla tällaista tapahtuu ja kohdistuu samaan perheeseen.
Täytyy olla jollakin "vintti pimeänä".
Poliittista ajojahtia aivan selvästi.Uskon että tästä tullaan kirjoitttamaan valtakunnan lehdissäkin..Mitä Tikanmäki vaalilupauksessa kertoi :pyrkisin vähentämään negatiivista keskusteluasosiaalisessa mediassa jottei Pyhäjärven maine t u r m e l t u i s i .
kävikö näin että omat koirat purivat?
Tätä perhettäkö purivat?
Lapset pitää jättää pois, mutta valitettavasti heillä on isot korvat ja se näkyy.
Persujen ajojahtia kepulaista kohtaan?
Eihän keskustalaiset osaa edes hävetä. Lapset kärsivät typerien aikuisten takia kun tämmöisiä juttuja täällä levitätte.
Miten liittyy kepulaisiin, jos lapset kärsivät vanhempien puheiden vuoksi.
Tiedäthän sinä, että suunnitellaan ettei ns älykännykkää saisi hankkia lapsille?
Sama saisi koskea myös aikuisia, jotka ovat viisi vuotiaan tasolla.. eli 20.07 henkilö..
Samaten tietokoneen voisi kieltää.
Oletko Tosiaan Noin Sakea Tyyppi vai teeskenteletkö tolloa.???Kepulaiset levittävät ILKEITÄ juttuja kertoen niitä Persuperheiden lapsille.Olet varmaan itsekin ainakin kehityksessä lapsen asteella.Kyllä Kepulla menee huonostikun politiikan jatkeeksi otetaan lasten kiusaaminenkin mukaan.
"Pyhäjärvi on niin vasemmistolainen, että täältä pitää päästä pois."
No miksi ei muuta?
No kerrohan jo se Pyhäjärven velkatilanne.
Enää ei oteta ns syömävelkaa. Kuulostaako tutulta ?
Peräti kaupunginjohtaja kertoi että tänävuonna ei enää tarvitse ottaa syömävelkaa.Valehteliko hän? On otettu enemmän kuin muina vuosina.Ei edes usko itsekään Pyhäjärven nousuun kun maksuaikaa lainoille (noin 4-5 milj.euroa) on anottu jopa 30 vuotta.
Se 30 vuotta oli hurja aika.
Tulee hintaa rakennukselle. Plus ne vuotuiset kulut mitä ei ole kerrottu