Vissiin olet????
Oletko sitten niin tuulella käyvä
Anonyymi-ap
16415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tai sitten olet pitkävihainen ja katkera. 😥 Ap
Miten luulet tunnistaa kukaan teitä tosta
En mitään mainituista, onneksi
Haluaisitko sinä tunnistella tätä palstaäijää mielivaltaisesti joksikin tietyksi, kaveri?
Minä olen, mieliala kääntyy hyvin nopeaan suunnasta toiseen.
No hui.
Sama, usein silti luovun ajatuksesta vttuilla huolella, no ehkä vähän tääl netissä
Palstalla olen joo. Kun en tiedä kuka olet ja vaihdan mielipidettä susta sen mukaan, mitä kuvittelen sun kirjoittavan täällä. 😄
Kirjoitan Johannalle toiset saa jäädä.- A. K-
Hohohoo
Tos oli yks päivä bussissa
semmonen vanha mummo. Näin heti sen silmistä, että se on kauhean hyvä ihminen. Sen silmistä vaan näky semmonen pyyteettömyys ja välittäminen, se ei peitelly mitään, ei mitään. Olin käytäväpenkillä ja se kai tunsi, että mä tutkin sitä, se kääns päätä ja katto sen minkä pysty. Sen energia oli niin hyvä, siit jotenki huoku semmoinen hyvin eletty elämä.
Mietin, et ehkä voin nähdä jonkun toisenkin yhtä hyvin. Siin oli semmonen, en tiedä 18-20 vuotias nainen. Sillä oli kuulokkeet päässä ja tolleen, niin siit näky yks asia, välinpitämättömyys. Siinä ei ollu käytänössä niinku mitään. Mietin, et jos ihminen on välinpitämätön, niin siinä ei oo mitään.
Tiedän yhden ihmisen kenen luona on kuin olis häkälöylyissä. On vain vaikea olla, kaikki energia on vain jumissa.
Mutta se mummeli, vaikka ne vibat oli tosi hyvät, niin ne ei ollu mitään verrattuna yhteen uskovaiseen, joka oli tuol pihalla kerran. Vitsit, ne oli hyvät vibat.
Joo
Toivottavasti se mummo ja se uskovainenkin tuntis ja sais tietää et joku ajattelee tollai niist.
Ehkä joskus.
Monesti ihmiset just peittää sen, mihin ne tahtois kattoo, niin se mummo oli siit ihan huippu.
Se nuori tyttönainen, niin se sillee vilkas ulkona ohi, sivuun, se sellanen katse, et joku katsoo sua ja muka katsot muualle, vaikka TIEDÄT, et joku kattoo sua. Sillee näyttää vaan, et piip, niin on mulla sieluki hihi. Sitä melkein säikähtää, semmonen valkonen valo vaan välähtää.
...ja ite on ihan samanlainen! 🙈
Ja mitä aloittajaäijä tarkemmin tarkoittaa tämä tyttönainen? Lukekaa ja oppikaa joskus jotain, siitähän monelle maksetaan😏
Joo, niinkuin pörssisähkö. Välillä kulutan vähemmän, joskus enemmän. Energiaa ja rahaa, en ihmisiä.