Tästä näkyy tyytyväisyys autoon:
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/a/9962a59e-d3bd-4537-87ca-c07df8436eb9
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/a/9962a59e-d3bd-4537-87ca-c07df8436eb9
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tämä iso tilasto kertoo taas automerkit ja mallit jotka ovat luotettavia ja mitkä pettävät useasti ja syyt siihen.
https://moottori.fi/uutinen/adacin-tiepalveluraportti-pienempi-ja-isompi-keskiluokka-nama-autot-jattavat-eniten-tielle/
Tuo Kauppalehden juttu kertoo vain sen mikä merkki pitää asiakkaan eniten koukussaan ja Toyotan panttimaksu toimii Suomessa hyvin ja vaarit ja setämiehet pysyvät nenälenkissä sitkeästi.
Mistään "parhaastahan" ei ole kyse, vaikka Toyotan omapojan retoriikkaan kuuluu kunnon klikkiotsikointi ja lisätyllä valheella kannustaa mukaan keskusteluun.
Oikeastaan kertoo vain sen että täyttää odotukset. Jos ei mitään siltä odota ja hankkii tylsän, kalliin, tehottoman ja ilman ajomukavuutta olevan auton niin kalliisti niin täyttäähän Toyota kaikki odotukset. Jos odottaa materiaalien ja osien sovitusten olevan kohdallaan niin sitä sitten hankii muun merkin.
Toyota näkyy olevan ylivoimaisesti luotettavin auto.
Näitä joudutaan hinailemaan korjaamolle perin usein.
Tässäpä tilasto, jonka kärkipaikalle yksikään automerkki ei taatusti halua.
Yhtiön tiedotteessa kerrotaan tilastojen osoittavan, että BMW, Mercedes-Benz, Citroen ja Audi työllistävät hinausfirmoja kaikkein eniten.
Hih hii