Taloyhtiö tekee ilmanvaihtokanavien puhdistuksen. Mitkä on ilmanvaihtokanavia? Siis onko vessassa se ympyrän mutoinen jossa on raot katossa ilmanvaihtokanava ja se puhdistetaan? Entä onko induktiolieden yläpuolella oleva ilmanvaihtokanava sellainen mikä puhdistetaan? Kuinka ilmamääriä säädetään?
Mitä ilmanvaihtokanavia on?
8
157
Vastaukset
- Anonyymi00001
No ne on niitä ilmanvaihtokanavien "suuaukkoja". Poistoilmaa imetään niiden läpi putkikanaviin, ja sitten ilmsnvaihtokone tuuppaa sen "likaisen" ilman pihalle.
- Anonyymi00002
Siis pitääkö jokin laite viedä parvekkeelle?
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Siis pitääkö jokin laite viedä parvekkeelle?
Vaikka kaljakori.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Vaikka kaljakori.
Ei järkeä vastauksessa.
- Anonyymi00005
Anonyymi00002 kirjoitti:
Siis pitääkö jokin laite viedä parvekkeelle?
Jos ne irrottaa puhaltimen huollon ajaksi
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Jos ne irrottaa puhaltimen huollon ajaksi
Ei vieläkään vastausta. Siis jos likainen ilma menee ulos niin minne ulos? Ulkoilmaan? Laitetaanko letku parvekkeelle ja parvekkeen ovi auki?
- Anonyymi00009
Tietoa:
www.tekeville.fi/kodin-ilmanvaihto - Anonyymi00010
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2545856Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453852Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom353231Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole603119Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1662958Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava402770Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten922757Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin752434Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt772068Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1962047