Jään vahvuus

Forecan säätiedoituksesta uupuu Pielisen pohjoispään jäätilanne, eiköhän tuo jo kestäisi mittamiestä, vai unohtuiko.
5200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näiden tietojen kirjaaminen Nurmeksen suunnilta on ollut pitemmän aikaa hunningolla. Televisiossakin sääsivulla järvien jääpeitteen vahvuuden kohdalla oli vain viiva.

Äänestä

Eikö sitä jään paksuutta voi ihan itse käydä mittaamassa? Kaira ja metrimitta, onko liian vaikeaa?

Äänestä
  • Ei jaksa eikä kerkiä kun aika menee asioiden pähkäilyyn.

    1Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ei jaksa eikä kerkiä kun aika menee asioiden pähkäilyyn.

    Varmaan palkkansa saavat nämä "viralliset" valvojat.

    Äänestä

Johan se jäätilanne selvisi näillekin kulmille, jäätä pitäisi olla Pielisessä 29 senttiä, siitäkin varmaan ollaan erimieltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Forecan säätiedoituksesta uupuu Pielisen pohjoispään jäätilanne, eiköhän tuo jo kestäisi mittamiestä, vai unohtuiko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu