Vanhempi tivitalo. Pääty. Julmettu napse ja pauke käy. Vaatekaapit jääkylmiä. Olkkarin puoli osittain hyvin kylmä. Lattiat todella kylmät. Keittiössäkin on kylmä jopa niissä nurkissa joitten lähellä on jääkaappipakastin, ja oma pakastin joista hyötää lämpöä.
Patterit säädetty isoimmalla, ja lämmittävät. Tuulikaapin patterilla lämmitetään myös harakat. Mutta olkkarissa 17 c siis lämmintä. Juuri katsoin mittarista.
Viilenee edelleen
4
71
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
trolli
- Anonyymi00002UUSI
Täh? Tälläkin hetkellä olkkarin puolella on paksu villakangashuopa ympärillä, että tarkenee neuloa. Ja petissä ollut kaksi peittoaa, useamman yön käytössä.
Sitä minä kysyin, että mikä kasari- rivitaloa vaivaa, kun jäähtyy nurkat, lattiat, ja jatkuva vedon tunne. Patterit kyllä lämmittävät, mutta johonkin se häviää se lämpö.
Täällä myös palkkaa, napsaa pakkasen kiristyessä aina jokin.
Rihanna nyt parinkympin pakkasilla rivatista pitäisi tulla sellainen, että diellä on epämiellyttävän kylmä.
- Anonyymi00003UUSI
Ai kun kuulostaa jännältä !
- Anonyymi00004UUSI
No et sitten osannut kertoa syytä? Takaovi in tulkittu kunnolla jo heti kun syksyllä pystyin sairastaessa sen tekemään.
Tavallaan kylmää ei pitäisi päästä ' mustään', ja silti on lattiat kylmät, ja vieläkin kylmemmät. Jopa kylppäriin mennessä on se kynnyksen tienoo jäisen kylmä. Ei oo siis edes ulkoseinän nurkka.
Täällä tarvitsisi paljon vähemmän lämmitystä tällä kelillä, jos tämä ei jäähtyisi tällä tavalla.
Asun vuokralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1422795- 2312127
- 511953
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1981912Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261700Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1421525Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä811443- 1221168
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3111014Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65885