Kiva olo tulee

yskänlääkkeestä. 😇
22317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ööö outoa...

Ei niitä pitäs enää olla sellasia markkinoilla.

Äänestä

Pitää ottaa vähintään litra kerralla.

Äänestä

Niissä on annosteluohjeet eikä niitä tule ylittää.

Äänestä
  • Tiedetään. 👍🏻

    Äänestä

Ei niissä enää ole kuin alkoholia.

Äänestä
  • On niissä jossain oopiumia. Suomi oli joskus oopiumin suurkäyttäjä, siksi sitä oli yskänlääkkeessä.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    On niissä jossain oopiumia. Suomi oli joskus oopiumin suurkäyttäjä, siksi sitä oli yskänlääkkeessä.

    Olen lapsilleni antanut sir.epherdiniä kun olivat pieniä ja kova yskä. Yskään auttoi ja nukkuivat hyvin yönsä. Oli maan tapa silloin. Reseptilääke oli silloin. Nyt ei tietoa kirjoittaako lääkärit sitä enää?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Olen lapsilleni antanut sir.epherdiniä kun olivat pieniä ja kova yskä. Yskään auttoi ja nukkuivat hyvin yönsä. Oli maan tapa silloin. Reseptilääke oli silloin. Nyt ei tietoa kirjoittaako lääkärit sitä enää?

    Onhan sitä tietenkin olemassa ja on juuri tuon ainesosan vuoksi tehokas yskänlääke. Varmuuden vuoksi pelätään hyväksikäyttöä. Jos joku saa pienen määrän tuollaista elimistöönsä, ei se tarkoita että tulisi siitä riippuvaiseksi. Se on kuin jokaisesta pelätään tulevan alkoholisti kun saa pienenkin määrän alkoholia.

    Äänestä

Kohta tulee resilarioksennukset.

Äänestä

Varmaan siitä löytyy kodeiinia ja efedriiniä, jos päähän menee.

Äänestä

Olet vetänyt sitä jo kauan.Vuoden jo.

Äänestä

Kirjoitin jo aiemmin, mutta viestini poistettiin. Se on c**illaaniuutetta. Otan sitä niin pienen määrän, ettei yöllä yskitä.

Äänestä

Meillä on kauhea tauti!

Äänestä

Joo,naapurit ei saa kuulla sinun oloa siellä miehen luona.

Äänestä
  • Minkä miehen? Täällä ei näy miestä mailla eikä halmeilla.

    Äänestä

Minullakin on puolipulloa cocillanaa ja edellispäivänä sitä himoitsin......

Äänestä

Juu alkoholisti ei voi välttis ottaa yskänlääke yhtäkään yskänlääkkeestäkin on kuulemma pystyny joskus juomaan kännit

Äänestä

On se vähänkuin likööriä joisi.

Äänestä

Yskä on luonnollinen reflexi,se poistaa pöpöt.

Äänestä
  • Tietty jos naapurit ei saa kuulla salaisesta vieraasta niin siitä vaan.Kittaa ämpärillinen.

    Äänestä

Apteekista löytyy 1 mg/1 ml Codein. 150 ml puteli...kyllä lähtee köhä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

yskänlääkkeestä. 😇

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu