Mikä arvosana sinulta tulee?
Vastaukset 33
- Anonyymi00001
Mitä eroa on Orpolla ja Karpolla?
- Anonyymi00002
Karpo osasi työnsä?
- Anonyymi00008
O hallitukselle 7-
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
O hallitukselle 7-
S hallitukselle 4-
- Anonyymi00003
Huonolle hallitukselle huono arvosana..
- Anonyymi00004
Kiitettävä. Koska se on ollut kiitettävää toimintaa.
- Anonyymi00007
Mitä sinne pers-natsien puoluetoimistoon kuuluu.
- Anonyymi00005
9,tässä maailman tilanteessa hyvä PM.
Ja osaa kieliä,,kiina japani korea,(täyty orpon lepytellä kok.vas siiven liberaali akkoja!) - Anonyymi00006
Perusturva on leikattu liian pieneksi. Se tulee maksamaan yhteiskuntarauhan. Ei tästä siis kovin hyvää arvosanaa voi antaa.
- Anonyymi00012
Perusturva on liian iso näkyy suomalaisten painossa, ruokaa ahmitaan.
- Anonyymi00013
Vuoden 2025 tilastojen mukaan ylipaino ja lihavuus ovat Suomessa yleisiä, koskien selvästi yli puolta aikuisväestöstä (noin 60,5 % ylipainoisia, 24,2 % lihavia) ja joka viidettä lasta, ja trendi on kasvava, vaikka tavoitteena on ollut pysäyttää lisääntyminen. Lihavuus aiheuttaa merkittäviä terveysongelmia ja kustannuksia, kuten tyypin 2 diabetesta, uniapneaa ja sydän- ja verisuonitauteja, ja vaatii laajempia yhteiskunnallisia toimia, kuten verotusta, ravitsemusohjausta ja liikkumisen edistämistä.
- Anonyymi00014
Suomessa poitäsi olla sotessa 5 miljoonaa hoitajaa, jokaiselle potilaalle oma.
- Anonyymi00016
Anonyymi00012 kirjoitti:
Perusturva on liian iso näkyy suomalaisten painossa, ruokaa ahmitaan.
Totta jos on rahaa 10 ostan yleensä 4prk nötköttiä 9€ ja kilon perunoita energiantarve ylittyy helposti. Rahalla täytyy saada kuitenkin niin paljon kaloreita kuin mahdollista ja mielestäni nötkötti on silloin oikea valinta. Sitä vaan ei pysty mieleltään heikko syömään vain kerran päivässä purkillisen silloin ei vielä lihoisi.
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Totta jos on rahaa 10 ostan yleensä 4prk nötköttiä 9€ ja kilon perunoita energiantarve ylittyy helposti. Rahalla täytyy saada kuitenkin niin paljon kaloreita kuin mahdollista ja mielestäni nötkötti on silloin oikea valinta. Sitä vaan ei pysty mieleltään heikko syömään vain kerran päivässä purkillisen silloin ei vielä lihoisi.
Niin tuollain muuten kun syö niin uusi liian korkean vuokran tai postin hukkaaman työkkärikirjeen vuoksi alennettu perusturva 300€ riittää ruokaan koko kuukauden.
- Anonyymi00022
Anonyymi00014 kirjoitti:
Suomessa poitäsi olla sotessa 5 miljoonaa hoitajaa, jokaiselle potilaalle oma.
Hallitus leikkaa hyvinvointialueiden rahoitusta, eli homma hoidossa.
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
Hallitus leikkaa hyvinvointialueiden rahoitusta, eli homma hoidossa.
Hoitajien tarvitse koko aika rampata se vaan häiritsee vanhuksia.
- Anonyymi00009
Rotanpaska valtiossa kaikki hallinnon toiminta on pelkkää xaskaa.
- Anonyymi00011
Tietenkin on koska hallinto on arjalais-eliitille vain välikäsi rahan tekoon ja valtapönötykseen.
- Anonyymi00015
Ei sellaista taulukkoa ole vielä keksinyt kukaan.
- Anonyymi00018
No sano sit jotain et miinus 7 asteikolla nelosesta kymppiin.
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
No sano sit jotain et miinus 7 asteikolla nelosesta kymppiin.
Ei ole miinusta vaan niin vahvasti plussalla että taulukko ei riitä.
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Ei ole miinusta vaan niin vahvasti plussalla että taulukko ei riitä.
No sitten voit sanoo kymppi potenssiin miljoona triljoonaa.
- Anonyymi00021
Anonyymi00019 kirjoitti:
Ei ole miinusta vaan niin vahvasti plussalla että taulukko ei riitä.
Ok. Mutta et perustellut numeroasi sitäkin pyydettiin ei pelkkää arvosanaa.
- Anonyymi00024
Anonyymi00021 kirjoitti:
Ok. Mutta et perustellut numeroasi sitäkin pyydettiin ei pelkkää arvosanaa.
Ne on tehnyt kaiken niinku pitää ja vähän paremminkin
- Anonyymi00025
Ideapark tyhjenee vaateliikkeistä. Alusta asti toimineet osa, nyt on viisi liikettä lopettamassa. Syynä hallituksen leikkaukset ihmiset eivät kykene ostamaan vaatteitaan uusina. Työttömiä lisää.
Annan erittäin huonon arvosanan- Anonyymi00026
Mitään ideparkkia muutenkaan tarvitse mihinkään. Ihmisillä on rahaa taskut täynnä. Nykyään mihinkään kauppaan mennä, vaan tilataan netistä vaatteet.
- Anonyymi00027
Anonyymi00026 kirjoitti:
Mitään ideparkkia muutenkaan tarvitse mihinkään. Ihmisillä on rahaa taskut täynnä. Nykyään mihinkään kauppaan mennä, vaan tilataan netistä vaatteet.
Totta kauppoja ei tarvita kun ihmiset eivät kerran suostu mitään ostamaan. Kiinni vaan kaikki. Samaa mieltä täpöillä.
- Anonyymi00028
Arvosana on 4- . Sisämarkkinoiden kuihduttaminen ei ollut mitään kovin välkkyä sillä sitä seurasi konkurssiaalto. Näin vähäväkisessä maassa pitäisi pitää pennoset pyörimässä.
- Anonyymi00029
9+. Kiitettäväähän tuo edellisten hallitusten virheiden korjailu on ollut.
- Anonyymi00030
Mariini sai työllisyyden nousuun. Hirveä virhe ilmeisesti.
- Anonyymi00031
Matin ei saanut muuta aikaan kun Suomen velkavankeuteen. Aikansa juhli, sitten jätti hukkuvan laivan. Huomasi että kyvyt ei riitä, kaikki muut sen näki paitsi demarit.
- Anonyymi00032
Malttakaa nyt vielä vähän yli vuosi, kun hallitus vaihtuu, niin sitten salamannopeasti suomi alkaa kukoistaa, kun raha-automaattien luukut avautuu ja kaikilla on hauskaa. 🤣
Rahaa on, niinkuin Marinin/Saarikon hallitus vakuutti viime kaudellakin!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331241- 641230
- 1081215
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50686- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123592- 52564
Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi305552