nii mun tietääksee se kuudes kirja on ilmestyny englanniks mut onks tietoo milloin se ilmestyy suomeks??? ja sit viel et luin ton voiko joku kertoa minulle tekstin ni huomasin et oli jotain sellast mitä en ois halun tietää... samoin joku otsikko.. tai siis toi ron ja hermione juttu! tosin se ei pakolt oo totta joten taidan uskoo ettei se oo totta... x)
jos joku vois kertoo??!!
mievaax)
5436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksei mievaax) voinut tarkistaa alempia kirjoituksia? siellä ilmoitetaan monessa kohdin milloin suomenkielinen versio ilmestyy. Pitääkö AINA aloittaa turhaan uusi keskustelu joka käsittelee samaa aihetta kuin aiemmat? Sitten porukka ei enään jaksa katsoa niitä "vanhoja" (vaikka niissä olisikin tärkeää kerrottavaa) kun on parempaakin tekemistä kuin selata kaikki linkit loppuun.
no vittu anteeks nyt ihan hirveest!!! just siks en kato niitä ku niis saattaa olla jotaa paljastuksii...! et iha helvetiksee anteeks nyt vaa!!!!
Kyllä miksi Mievaax) aloitti uuden keskustelun mielummin, jos ei hän halunnut nähdä joitain juonipaljastuksia joita joissain selvästi tulee esille jo otsikoissa. Hyvä syy mielestäni.
MOnethan mieluummin aloittavat uuden kuin etsivät noita vanhoista viesteistä tietoa.
Saa nopeammin ja varmemmin tietoa kun aloittaa uuden ja ihmiset yleensä katsovat ekana noita uusimpia viestejä.
Äläkä Mievaax) tuosta loukkaannu, monet vain laittavat viestinsä tuollaisessa muodossa, ja aina niitä täällä riittää...
Sinun kysymyksesi vielä: Ilmestyy siis suomeksi joulun lähellä, ennen tai joulun jälkeen, tarkkaa tietoa ei vielä ole. :)
no voi herrajumala! eiköhä se oo ilmiselvää millon se tulee. MIKS SIT VITTU LAITATTE NIITÄ SPOILEJA JOKA PAIKKAAN?
Suomennan itse Harry Potteria ja puoliveristä prinssiä . Olen kyllä vasta sivulla 18, hidasta puuhaa. Mutta jos jotakuta kiinnostaa lukea suomeksi ensimmäiset sivut, ilmoittakaa.