Löytyiskö 24-vuotiaalle tyttöselle naispuoleisia tosiystäviä Raahen alueelta vaikkapa kahvittelun ja lenkkeilyn merkeissä. Olen siis ihan hetero ja parisuhteessakin, mutta ystäviä ei oikein ole liiaksi asti. Olisi kiva jakaa asioita jonkun kanssa, shoppailla, harrastaakin jotain kivaa ym. Olen aluksi aika ujo ja hiljainen, enkä ystävysty kovin helposti, siksi ehkä ystäviä ei olekaan liikaa. Mutta sinä samoin tunteva ystäviä kaipaava nainen meilaile, niin tutustutaan!
Ystäviä Raahesta
Lonely
424584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Heippa!
Olen 34v perheellinen, avoliitossa ja asun raahessa. Olis kiva tutustua sinuun, sillä itse haen kans täältä raahesta ystäviä naisista. Jos haluut tutustua niin laitappas osoitetta mihin vois vaikka viesteteillä!!
Hei!
Jos vielä kaipailet kavereita,kirjoitapa minulle. Olen 27-vuotias ,naimisissa oleva nainen
[email protected]
et kai vai luule, että Raahesta ystäviä saat varsinkaan jos olet tullut toiselta paikkakunnalta.
Täällähän on jokaisella omat ystävät ja pienet piirinsä ei niihin ulkopuolisia oteta. Ei minuakaan ole vielä kelpuutettu näihin piireihin vaikka olen asunut täällä melko kauan. Mutta onnea kuisteskin hakuusi toivottavasti löydät ystäviä.
22v Raahessa asuneena voin yhtyä edelliseen mielipiteeseen. Luulin tilanteen kyllä muutuneen.
Toisaalta tämä on ihan tyypillinen ongelma vasta pikkukaupunkiin muuttaneille.
Tsemppiä.
...PUHUJIIN! Siis ei todellakaan mitään mahdollisuuksia tutustua raahelaisiin sisäpiireihin, ellet ole esim. 3 vuoden koulutksessa täällä, jolloin on pakko tutustua opiskelukavereihin. Isommat kaupungit kuten Oulu, Tampere, Jyväskylä ovat täysin erilaisia. Eihän tänne Raahen "sisäsiittolaan" ketään ulkopuolisisa huolita. Ei ihme että Raahella on huono maine levinnyt jo muuallekin suomeen! HUH!!
Ei oteta ulkopuolisia ei. Ja ei ees kiinnosta enää mennä sellaisten piireihin jotka pitää itteään muita parempina? Raahelaiset = JIHUU! Onpa mukamas parempii ku jotku muualta tulleet. Väitän päinvastaista! Eläissään en oo näin ankeeta kohtelua saanu ku Raahessa, vaikka olen asunu viidellä eri paikkakunnalla, isommilla ja pienemmillä ku Raahe! Et miettikää sitä!
Raahelaiset eivät itseään muita parempina. Päin vastoin. Raahelaiset eivät vain osaa kommunikoida muuten kuin ns. vittuilemalla. Sen verran häveliästä väkeä kuitenkin ovat, etteivät vieraille vittuile aivan heti. Muualta tulleet saavat täällä siis parempaa kohtelua kuin paljasjalkaiset raahelaiset. Mieti miltä tuntuu olla raahelainen Raahessa. Pelkkää vittuila päivästä toiseen.
Raahessa lestat pyörittävät piiriään joka paikassa.se on ongelma josta päästävä eroon.hyväveli toimii ja esim raiskaukset painetaan villasella ei niitä lehtiin paineta.no kyllä totuus tulee esiin näilläkin ääliöillä ja katsotaan mitä sitten.
Äläs nyt! Ettäkö Oulu olisi toisenlainen? Ei muuten ole!
Palasin Ouluun 40 v muualla asumisen jälkeen ja asunut täällä sen jälkeen 10 v. Yksi pariskunta tuttu 50 v takaa, joskus soitellaan ja vielä harvemmin nähdään. Toinen, vähän sukulainen, pariskunta tullut joskus tutuksi, nyt pahasti sairaita molemmat. "Oman" talon (uudehko kerrostalo) asukkaista arviolta puolet tunnen ulkonäöltä, jopa sukunimeltäkin. Yksi tuli puolitutuksi, mutta sairastui muistisairauteen. Hallituksen jäsenet tunnen ulkonäöltä ja sukunimeltä ja tekemistään rikoksista taloyhtiötä vastaan. Ja aivan oikein arvattu - lestoja ovat! Eikä hallitukseen halua muut kuin nämä lestat ja nehän surkeilematta varastavat taloyhtiöltä useita tuhansia joka vuosi ja "kaikki" tietävät tämän. Minkäs teet? Itsekin olin hallituksessa muutaman vuoden, mutta en saanut tietää mitään talon asioista enkä pystynyt yksin vaikuttamaan mihinkään enkä vastustamaan varkauksia.
Minäkin olen aika yksinäinen, kaverit ovat lähinnä vain hyvänpäivän tuttuja joiden kanssa en koskaan käy missään. En tunne paljonkaan raahelaisia mutta olisi kiva tutustua...
Hei!
Minulla kans tuttuja..mut ystävät puuttuvat ja olis kiva tutustua uusiin ihmisiin ja löytää ystäviä täältä raahesta. Laitatko osoitteesi, mihin voisin kirjoittaa??
Juu olisihan se kiva jos voitaisiin mailailla ja tutustua. Mun osoite on [email protected].
Kirjoitellaan =)
mulla sama ongelma, muutin 4 vuotta sitten raaheen mut ei vieläkään kunnon kaveria.
raahelaisiin on vaan niin pirun vaikea tutustua kunnolla...
Olisipa kiva, että kirjoittelisit osoitteeni on [email protected]
Toivottavasti palataan pian asiaan!
Tuo äskeinen viesti meni vähän harakoille, kun en ole kovin kokenut näissä miten vastataan kenenkin viesteihin. Siispä Ninni ja yksinäinen kirjoitelkaa olisi ihana tutustua! Osoite on siis: [email protected]
Saiskos alkuperäinen raahelainen kirjoitella myös, vaikka meitä on kovasti mollattu?
ja siitä on jo kohta vuosi ku muutin tänne :( joskus tuntuu todella ikävältä
mulla ainakin on parhaat kaverit vieläkin siellä mistä olen kotoisin.
kaverit täällä on työ- tai opiskelukavereita, mutta ei me kyllä muuten paljoa tavata.
Olisi kiva jos kirjoittelisit -82. Osoite on siis: [email protected]
Hei!
Jos vielä kaipailet kavereita,kirjoitapa minulle. Olen 27-vuotias ,naimisissa oleva nainen
[email protected]
Hei!
Jos vielä kaipailet kavereita,kirjoitapa minulle. Olen 27-vuotias ,naimisissa oleva nainen
[email protected]
Minkä ikäinen oot
Lähes 20 vuotta vanhempi kuin tuo kirjoittamani.
Se on muuten täysin totta mitä näistä viesteistä lukee. Minäkin olen jo muutamia vuosia asunut täällä raahessa ja enpä voi sanoa, että täältä ois muita kuin työtuttuja löytynyt! Onneksi tosi ystäviä on mutta asuvat muualla. Mutta Lonely jos olet vielä etsimässä tosiystävää niin laita viestiä.
Kirjoitteppa, niin tavataan osoite on: [email protected]
oon 20v miehenalku ja muutin raaheen nelisen vuotta sitten opiskelun takia mutta en ole vieläkään löytänyt kunnon ystäviä.
mukava lähtee käymään viihteelläkin yksin kun ei ole kavereita keiden kanssa mennä. ja baareissa mulkoilaan vihaisesti kun yrittää mennä puhumaan jonkun seurueen kanssa.
tutustu siinä sitten kehenkään...
Eero hei kirjoittele
Hei!
Jos vielä kaipailet kavereita,kirjoitapa minulle. Olen 27-vuotias ,naimisissa oleva nainen
[email protected]
Olisipa kiva, että kirjoittelisit osoitteeni on [email protected]
T. Lonely
Vieläkö ystäväpyynnöt täällä voimassa =) ?
Täällä kaivataan ystäviä myös :)
ystävä on aina ystävä vaikka hässisi ystävän miestä tää ystävä niin ystävällinen.
Oho!! Mukava muuttaa raaheen kun niin hyvin otatte uudet asukkaat vastaan. Kauhulla odottaen sitä päivää :D
Monet ovat yhtä kettumaisen näköisiä kuin Oulussa, eli ei ole paikallista osoittaa "smalltalkkia" toki se kuori avautuu, jos lähdet eri suuntiin yö elämään? alko tai subutexas?
Täälläkin olisi yksi ystäviä raahesta kaipaileva! :)
Onko maili osoitteita
Mene rauhanyhdistykselle niin löydät kaikki tarvittavan raahen tilanteesta ja ehkä ystävänkin .mutta varo lestat ovat perkeleitä.
Varo kommunisti setiä niillä on pahat mielessä.
Yhtä pahoja ovat kuin lestaperkeleet!
Kommarit ei oo pedofiilejä...kun taas...lipevät lestat..
Missä tämmöisen tulokseen olet päässyt. Kommarit vuosittain Thaimaassa ... nuoria poikia ja tyttöjä.
Yleisesti tiedossa, mee auttaan uhreja, paskalesta.