Päivän sitaatti:

" Surullisinta on, että ainoa mitä ihminen
pystyy tekemään kahdeksan tuntia päivässä
on työ.
Ihminen ei pysty syömään kahdeksaa tuntia
päivässä, ei juomaan kahdeksan tuntia
päivässä eikä rakastelemaan
kahdeksaa tuntia päivässä.!"
-William Faulkner-
1131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lainaaja hyvä, rakastaa voi 24 tuntia vuorokaudessa mutta se onkin jotakin aivan muuta kuin rakastelu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lainaaja kirjoitti:

" Surullisinta on, että ainoa mitä ihminen
pystyy tekemään kahdeksan tuntia päivässä
on työ.
Ihminen ei pysty syömään kahdeksaa tuntia
päivässä, ei juomaan kahdeksan tuntia
päivässä eikä rakastelemaan
kahdeksaa tuntia päivässä.!"
-William Faulkner-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu