Ryöstö-aalto ja uutisointi

Anonyymi-ap

Satakunnan Känsä lehdykäinen on tehnyt jutun jossa sanotaan "tunnistatko tämän miehen"?

Samalla he antavat rikollisen kiinni saamiseksi tarkan ja selkeän valokuvan KUJASTA jossa rikos tapahtui.

Maksumuurin taakse menee sitten tuntomerkit.Näin toimii Känsä vaikka juuri tässä tapauksessa sille uhrillekin voisi olla tärkeintä saada nyt vaan se kriminaali kiinni, mutta känsä pimittää tiedon ellet maksa.

"Hieno" julkaisu. En tule koskaan ostamaan enkä ottais edes ilmaiseksi satakännin känsä lehteä kuin korkeintaan takan sytykkeeksi.Pthyi.

https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/art-2000011791712.html

"Ryöstöaalto jatkuu: Nyt iskettiin kadulla kulkijan kimppuun – tunnistatko tämän miehen?
Poliisi vahvistaa toimituksen tiedot ja pyytää tuoreimmasta ryöstöepäilystä silminnäkijähavaintoja."

Toimittelija on mokannut ihan huolella.Jos tulee uusi rikos kun ei ole saatu pimittämisen takia kiinni rikollista, kantaako lehti ja toimittelija vastuun?

1

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Rahastusta tiedolla joka ei ole heidän vaan muiden. Silleen sitä yritetään saaada rahaa tyhjästä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      228
      2978
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      11
      1669
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      5
      1347
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      103
      1216
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      126
      1183
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1117
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1032
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      947
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      932
    Aihe