Aika paljon oli hässäkkää urakassa. Urakoitsija konkurssiin…
https://www.hs.fi/alueet/art-2000011784005.html
Raja-aita rakentaminen
17
669
Vastaukset 17
- Anonyymi00001
Sinne vaan työttömät töihin,Palkoista ei tarvii haaveilla.
- Anonyymi00002
Kokemattomat ummikot haukkasivat liian suuren palan.
- Anonyymi00007
Ja halvalla ilman kunnon sopimuksia.
- Anonyymi00008
Liikaa vuokratyövoimaa ja liikaa välikäsiä.
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Liikaa vuokratyövoimaa ja liikaa välikäsiä.
Kyselivät tuonne töihin vuokrafirmaan en lähteny ja hyvä niin. Destian kirjoille olisin lähteny mut ei käynyt vaikka siitäkin firmasta kokemusta.
- Anonyymi00003
Olisko hyvä työmaa maahanmuuttajille. Ei kielitaidonpuute haittaa, kunhan tietää miten päin lapiota pidetään.
- Anonyymi00004
"Kaksi lähdettä arvioi, että ongelmat juontuivat osittain itärajan olosuhteista soineen ja jyrkkine rinteineen. Vaikea urakka ei ollut mikään tavallinen työmaa.
”Se vaatii kalustolta ja henkilöstöltä aikamoista mukautumista ja sopeutumista”, työntekijä sanoo."
Vaikeaa on tuntunut olevan kantaväestölläkin. - Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
"Kaksi lähdettä arvioi, että ongelmat juontuivat osittain itärajan olosuhteista soineen ja jyrkkine rinteineen. Vaikea urakka ei ollut mikään tavallinen työmaa.
”Se vaatii kalustolta ja henkilöstöltä aikamoista mukautumista ja sopeutumista”, työntekijä sanoo."
Vaikeaa on tuntunut olevan kantaväestölläkin.Paskat urakat syötetty pilkkahintaan, sano mun sanoneen.
- Anonyymi00005
Suomen säälittävyys ei tästä voine enää pahemmaksi mennä?
- Anonyymi00009
Yhden urakoitsijan vuoksi leimaat koko maan?
- Anonyymi00013
Anonyymi00009 kirjoitti:
Yhden urakoitsijan vuoksi leimaat koko maan?
Yritin tähän vastata mutta sensuuri poistaa totuuksia, valitan.
Mutta Totuus tuhoaa pahuuden pian kuitenkin joten ylläpito uurastaa turhaan pahuuden piilottamiseksi ja ihmisuhruen lisäämiseksi. - Anonyymi00015
Anonyymi00013 kirjoitti:
Yritin tähän vastata mutta sensuuri poistaa totuuksia, valitan.
Mutta Totuus tuhoaa pahuuden pian kuitenkin joten ylläpito uurastaa turhaan pahuuden piilottamiseksi ja ihmisuhruen lisäämiseksi.Konepeikon romukuski ajautui raja-aitatyömaalle ja joutui työtapaturman takia kaltoin kohdelluksi. Jos ei työnantajan vakuutukset ole ok niin eikö tuo olis työtuomioistuimen heiniä?
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Konepeikon romukuski ajautui raja-aitatyömaalle ja joutui työtapaturman takia kaltoin kohdelluksi. Jos ei työnantajan vakuutukset ole ok niin eikö tuo olis työtuomioistuimen heiniä?
- Anonyymi00017
Anonyymi00015 kirjoitti:
Konepeikon romukuski ajautui raja-aitatyömaalle ja joutui työtapaturman takia kaltoin kohdelluksi. Jos ei työnantajan vakuutukset ole ok niin eikö tuo olis työtuomioistuimen heiniä?
Metallimaailma oli hyvin kyseenalainen yritys. Jätti velat pystyyn ja firma konkurssiin. Siellä taitaa sama koijari pyörii edelleen mut toisella nimellä.
- Anonyymi00018
Anonyymi00017 kirjoitti:
Metallimaailma oli hyvin kyseenalainen yritys. Jätti velat pystyyn ja firma konkurssiin. Siellä taitaa sama koijari pyörii edelleen mut toisella nimellä.
YEAH
- Anonyymi00019
Ukrainalaiset vois joutilaina mennä tukiaan vastaan harjoittelemaan aidan rakentamista.
Heillä on vaan omassa maaassaan vähän hakusessa sen sijainti mihin tolppia alkaisivat kairaamaan, vai tarviiko mihinkään.- Anonyymi00020
Miksi ne mitään sen rahan eteen tekisivät muuta kuin rahtaavat ne Ukrainaan, jos jotain joutuis duunaamaan niin ei ehtis kotiseuduilleen leveilemään euroilla!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 43935
- 95913
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19775- 116721
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t80668- 43621
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔34604Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45600- 19586
- 46568
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke20535- 33533
- 36512
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.66509- 25492
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast44476Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok106467Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka132460- 44454
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi7427