Miksi persuja mollataan? Mitä pahaa ne on tehneet? Kyllä kepu,kokoomus ja sdp+ vasemmisto ja vihreet on todellisuudessa sotkeneet kaiken,,,
Persuja mollataan!
48
691
Vastaukset
- Anonyymi00001
Persut on kaiken alku ja juuri!
- Anonyymi00003
Kyllä kokoomus, sdp, keskusta ja viherpiipertäjät ovat ajaneet suomen konkurssin partaalle, persut yrittää pelastaa mitä on enää pelastettavissa.
- Anonyymi00025
Persu yrittää siellä selitellä, vaikka juuri nykyinen hallitus on aiheuttanut Euroopan korkeimman työttömyyden, ottanut jättimäisesti velkaa, aiheuttanut talouskasvun pysähtymisen, konkurssit jne.
Joo..ei saes lyyvvä lyötyä. Loppuhan se kyllä jo heämöttää persuilla.
- Anonyymi00004
Vanha hokema jota viljelet, persut ei katoa minnekään.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Vanha hokema jota viljelet, persut ei katoa minnekään.
En oo kirjottanu katoamisesta mittään.
- Anonyymi00010
Anonyymi00004 kirjoitti:
Vanha hokema jota viljelet, persut ei katoa minnekään.
Ei ehkä katoa mutta oppositiossa ovat seuraavien vaalien jälkeen.
Nimittäin käy niin, että vaikka Purra voittaisi vaalit niin enemmistö hallitusta ei saa muodostettua koska kok ja kd kumppaneina eivät saa niin monta paikkaa että enemmistö syntyisi.
Muut puolueet eivät lähde Purran hallitukseen se on tiedossa jo nyt koska ovat näin julkisesti ilmoittaneet. Anonyymi00010 kirjoitti:
Ei ehkä katoa mutta oppositiossa ovat seuraavien vaalien jälkeen.
Nimittäin käy niin, että vaikka Purra voittaisi vaalit niin enemmistö hallitusta ei saa muodostettua koska kok ja kd kumppaneina eivät saa niin monta paikkaa että enemmistö syntyisi.
Muut puolueet eivät lähde Purran hallitukseen se on tiedossa jo nyt koska ovat näin julkisesti ilmoittaneet.Miten persut voiettaa vaalit, kun kannatus on kohta alle 10 rosenttie?
Lopettakkaa tuommone houriminen!
- Anonyymi00007
Ei tarvi varmaan ihmetellä, jos persuja mollataan. Ei ole noin isoa takin kääntää vielä politiikassa nähty.
- Anonyymi00008
Eikö se joku kepukka loikanna persuihin tällä vaalikaudella ?
- Anonyymi00015
Anonyymi00008 kirjoitti:
Eikö se joku kepukka loikanna persuihin tällä vaalikaudella ?
Eikö se joku persu loikannut Keskustaan tällä vaalikaudella?
- Anonyymi00041
Anonyymi00015 kirjoitti:
Eikö se joku persu loikannut Keskustaan tällä vaalikaudella?
Ja yks loikkasi Venäjälle🤣
- Anonyymi00009
Sitä voivat persut ihan itse miettiä kun peiliin katselevat.
Yleisesti on tiedossa, että sitä saa mitä tilaa.- Anonyymi00011
Oho ! Olet keksinyt kaksi IHAN UUTTA juttua, peiliin katsomisen ja sitä saa mitä tilaa !
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Oho ! Olet keksinyt kaksi IHAN UUTTA juttua, peiliin katsomisen ja sitä saa mitä tilaa !
Taitaa olla varsinainen "nero" joka noita sloganeita viljelee.
- Anonyymi00013
Anonyymi00011 kirjoitti:
Oho ! Olet keksinyt kaksi IHAN UUTTA juttua, peiliin katsomisen ja sitä saa mitä tilaa !
Opit sinäkin elämisestä jotain kun kasvat isoksi.
- Anonyymi00016
Anonyymi00013 kirjoitti:
Opit sinäkin elämisestä jotain kun kasvat isoksi.
Vau, viisaudet vaan jatkuvat.
- Anonyymi00014
Koska persut ovat ääriliike, heil vaan .
- Anonyymi00017
Kaikki puolueet ovat ääriliikkeitä, vasemmiston, uskovaisten, porvarien, maalaisten tai ruotsinkielisten etuja ajavia.
- Anonyymi00018
Lukaseppa tuo. NormiPersu, hätäpäissään ei sitten hoksannut tarkistaa tätä törkeää valetta.
https://yle.fi/a/74-20209830?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp- Anonyymi00032
Kännissä ja läpällä tämä aluevaltuutettu varmaan toimii Persujen tapaan.
- Anonyymi00019
Petturipurra sanoi ennen viime vaaleja näin TV.ssä : " Köyhiltä ei voi eikä saa leikata meille se EI käy".. . Näin hän sanoi ja petti.. petti HETI !! Alkoi heti leikata suomen köyhiltä ja paljon !! PETOSJYTKY.
- Anonyymi00020
Persut eivät välitä kehä-III pohjoispuolella asuvista. He nauttivat kuin mengele kun ihmisiä kuolee hoidon puutteeseen. Päivystyksiä ja terveyskeskuksia suljetaan. Jos persut saavat jatkaa KAKS suljetaan ja jatkossa hoidot Oulussa.
Tätä rasismia syytä vastustaa.- Anonyymi00021
Hah hah, aika raflaavaa, ei persut yksin hallituksessa pysty yhtään mistään päättämään, ja hei Kokoomus se on pääministeri puolue ei persut.
- Anonyymi00022
Persut kyykyttää niitä äänestäneitä duunareita ihan urakalla Purran johdolla!
- Anonyymi00024
Ja nyt persut hommaamassa pornotähden ja silmiä vääntelän missin ehdokkaaksi, voi hyvänen aika tätä puoluetta. Mihin Suomi on joutumassa, sairasta.
- Anonyymi00026
Jesh! Hyvä meininki, toivottavasti missi on kyvykkäämpi kuin Kepun missi aikoinaan josta tuli vielä ministeri, mitähän piti tehdä että sai sen homman, nykyään keräilee liito-oravien paskoja. 🤣
- Anonyymi00027
Olihan mister Lotharkin kepun listoilla.
- Anonyymi00028
Persuilla tais olla!
- Anonyymi00031
Anonyymi00028 kirjoitti:
Persuilla tais olla!
Oli ensin sitten loikkasi kepuleiden völjyyn.
- Anonyymi00033
Jokaiselle persulle tutti suuhun ja tarpeeksi isoon pinnasänkyyn niin pitkäksi aikaa, että älyävät ettei hiekkalaatikon tyhmimpien juttuihin tartte lähteä kerta toisensa perään mukaan.
- Anonyymi00034
Ai niinku loikkaamiseen Kepuun ?
- Anonyymi00035
Anonyymi00034 kirjoitti:
Ai niinku loikkaamiseen Kepuun ?
Ei Polvinen loikannut, tarkisti vain näkemyksiään.
Aittakumpu loikkasi, koska hoksasi että Persuissa löytyy tukea vaatimukselleen, että kahvia on saatava suomeksi. Tekee tai on tehnyt lakialoitteen asiasta. Asiat tärkeysjärjestykseen laittoi PappiPekka lähimmäisenrakkaus puuskassaan.
- Anonyymi00037
Tässä heille seuraaviin vaaleihin slougani.
ITSE OLEMME TIEMME POHJALLE RAIVANNEET 🤣- Anonyymi00038
Ei persut käytä kepun slogania.
- Anonyymi00039
Anonyymi00038 kirjoitti:
Ei persut käytä kepun slogania.
Persut voisi kaivaa naftaliinista "Kyllä kansa tietää". Koska kansa tietää ja muistaa olla äänestämättä Persuja, joille totuus on tuntematon käsite.
- Anonyymi00040
Anonyymi00039 kirjoitti:
Persut voisi kaivaa naftaliinista "Kyllä kansa tietää". Koska kansa tietää ja muistaa olla äänestämättä Persuja, joille totuus on tuntematon käsite.
Unta näät.
- Anonyymi00042
Anonyymi00038 kirjoitti:
Ei persut käytä kepun slogania.
Oletpa sinä nokkela.
Katsomme sitten vaali iltana miten meni - Anonyymi00043
Anonyymi00042 kirjoitti:
Oletpa sinä nokkela.
Katsomme sitten vaali iltana miten meniKiitos.
- Anonyymi00044
Anonyymi00040 kirjoitti:
Unta näät.
Painajaiset jatkuu, jos Persut jatkossakin kurittaa köyhiä suomalaisia. Onneksi kansa tietää ja ei äänestä enää Persuja.
- Anonyymi00045
Siksi, että esim, sinä mollaat jo kysymyksessä muita puolueita.
- Anonyymi00046
Persut ei häviä enää koskaan suomen puoluekartalta, se on fakta, ainut puolue jota vähääkään politiikasta ymmärtävä ihminen äänestää aina uskollisesti.
- Anonyymi00047
Nyt on tullut kirjoitusvirhe. Korjaan ihan ilmaiseksi, eli ainoa puolue, jota idiootit äänestävät aina uskollisesti.
- Anonyymi00048
Siksihän Trumppiakin mollataan vihervasemmistokommunistien toimesta, kun se yrittää puolustaa omia kansalaisiaan, niin kuin jotkut Euroopan johtajat, jotka eivät salli laitonta maahanmuuttoa!
Meilläkin media suoltanut tauotta paskaa "oranssista" miehestä, joka on hullu, sika, tyhmä ym mutta kun kysyt, miksi vihaat Trumpia, niin eivät osaa vastata muuta kuin, että "niin lehdissä lukee"🙈
Tätä Trump mm tekee:
Presidentti Donald Trump myönsi täyden armahduksen entiselle 1. luutnantille Mark Bashaw, Yhdysvaltain armeijan upseerille, joka tuomittiin sotaoikeudessa vuonna 2022 kieltäydyttyään noudattamasta COVID-19-rokotevaatimuksia ja niihin liittyviä sotilaallisia terveysprotokollia. Kannattajien mukaan kyseessä on kauan odotettu oikeudenpalautus palvelusjäsenelle, joka piti kiinni henkilökohtaisista vakaumuksistaan jopa sotilasuransa kustannuksella. Armahdus mitätöi tuomion ja poistaa rikosrekisterimerkinnän, mikä seurasi häntä laajasti julkisuutta saaneen tapauksen jälkeen.
Bashawin sotaoikeudenkäynti muodostui kipupisteeksi kireänä aikana, jolloin armeija pani täytäntöön tiukkoja pandemian aikaisia määräyksiä koko henkilöstössään.
Syytteen nostaminen symboloi hallinnon vallan ylilyöntiä ja yksilön oikeuksien tukahduttamista asevoimissa. Keskustelu jatkuu COVID-19-pandemian aikana tehtyjen virheiden osalta.
Myöntämällä armahduksen Trump asetti itsensä henkilökohtaisen vapauden puolustajaksi. Hän pyrkii korjaamaan sen, mikä on ollut epäoikeudenmukaista presidentti Joe Bidenin hallinnon aikana. Päätös herättää uudelleen keskustelun toimeenpanovallasta, sotilaskurista ja yksilön oikeuksista kansallisen kriisin aikoina. Monille amerikkalaisille armahdus edustaa symbolista kannanottoa jatkuvassa kamppailussa vapauden ja väärän vallankäytön sekä vastuullisuullisen vallankäytön välillä.
#Trump #MarkBashaw #PresidentialPardon #MedicalFreedom #MilitaryJustice #ConstitutionalRights #AmericanPolitics- Anonyymi00049
Mitähän se symboloi jos Epstainin kansioista Trumpin poistattama kuva jossa hän lyö 13 vuotiasta tyttöä päähän kesken suuseksin julkaistaan.
- Anonyymi00050
Vai ei muka ihmiset osaa perustella miksi vihaavat Trumppia ! 🤣 Mahtaa olla haastattelussa melko suppea otanta ja sekin tehty varmaksi tiedettyjen Trumpin kannattajien keskuudessa.
- Anonyymi00051
Uskot varmaan siihenkin että Epstain teki itsemurhan, sattuipa somasti Trumpin kannalta.
- Anonyymi00052
Anonyymi00049 kirjoitti:
Mitähän se symboloi jos Epstainin kansioista Trumpin poistattama kuva jossa hän lyö 13 vuotiasta tyttöä päähän kesken suuseksin julkaistaan.
Tuon tiedon Trumpin juoksupojat ovat poistaneet tiedostoista, se on sitä demokratiaa Amerikan malliin.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää452259Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten682154Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211970HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363951725Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1051680Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01520Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241504Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1841127Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie291033Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977