En tajua vieläkään miksi minua pidettiin hulluna? Minä olin yliopisto-opiskelija joka oli erittäin harjaantunut loogiseen tietojärjestelmien ohjelmointiin tarvittavaan päättely kykyyn. Minä olen kokoajan elänyt ajatuksessa että tietotaitoni on paljon tavallista pulliaista korkeammalla. Ongelma esiintyy siinä jos joku lääkäri alkaa analysoimaan koko "väittämistäni" ilmiintyvää päättelyketjua, ja väittää sitä virheelliseksi. Joudun sitten dumppaamaan koko ajatusrakennelmien sisällön päättelyketjujen selvittämiseksi. Oikeastaan mitään muuta ei löytynyt kuin yksi "suppressed memory", joka liittyi lähinnä pelottavaan uhkaamiseen lapsuudessa ja jonka olin unohtanut mutta joka ilmeni eri tilanteissa uudelleen muista poikkeavana käytöksenä.
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
täytit kriteerit
- Anonyymi00002
Aloittaja kirjoittaa menneessä aikamuodossa. Miksi jäädä jumiin menneeseen, jos kaikki on nykyään paremmin ?
- Anonyymi00003
Raamatussa on pitää tulla Hulluksi että voi tulla viisaaksi
- Anonyymi00004
Postailijoiden nimimerkit näkyviin,eivätkä saman ihmisen jatkuvat kausittaiset jutut saisi aina liikaa huomiota.
- Anonyymi00005
"hullun" leiman saa, jos poikkeaa valtavirrasta. On minulla kyllä mt.sairauskin, mutta että hullu. En ole. Minulla on vain rankka historia ja osaan analysoida itseäni liiankin hyvin. Lisäksi minulla on taipumusta tuntea ihminen kuin ihminen, mitä on sisältäpäin eli oikeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4772096- 1651394
- 801272
- 951234
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1881194- 1141157
- 101815
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58786- 47763
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58705