Oottako sammoo mieltä.

Anonyymi-ap

Pyhäjärven tulevaisuus on vaakalaudalla yhtä samoin kuin muuallakki

10

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      On keksitty pelastaja joka niemeen ja notkoon. Se pyörii kuin tuulimylly tai ainakin näyttää siltä...vähän !

      • Anonyymi00002

        .. ja vain yhdessä metsäraktorissa palvotaan Putinia!


      • Anonyymi00003

        No miksi Tuulimylly on lapa jäässä?? Joko taas nousee Laulurämeelle uusi vatkain??


    • Anonyymi00004

      Persut tuhosivat koko maan

      • Anonyymi00005

        Höh, oliko muka jotain tuhottavaa jäljellä sipilän ja marinin eli kepun ja demarien hallituskausilta?

        Seurasitko miten Suomi palasteltiin kabineteissa poliittisille broilereille sote-himmelimallissa?
        Keskustan karttakeppi pääministeri Sipilä pisti hallituksineen suomen energiasiirtoyhtiötä lihoiksi sun uniperit persiiseen tehdyillä siirroilla.

        Demarien tönkkö Antti Rinne oli hetken humaus pääministerinä, jonka töpeksimisen jälkeen Marin otti pääministeriyden...sote malli nuijittiin loppuun..ja koronasulku ym Ukrainan sota vauhditti Suomen valtiotalalouden pitkään alamäkeen...Eikä persupaniikkinappulan näkemyksesi yksi puolue perussuomalaiset --jos kestät totuuksia?

        Uutta kuormakurjuutta korottamaan ei kun äänet demareille, vasureille tai keskustalle. Ja näistä kolmesta pääministeripuolueeksi paras on keskusta. Elleivät sitten kokoomus tai perussuomalaiset tule kärkipuolueina maaliin....ssilloin pääministeri on PS puolueesta.


    • Anonyymi00006

      Persuha Ei ollut olemassakaan 15 v sitten,
      KEPU/VIHERVASEMMISTO silloin alkoi jo tuhota tätä maata.

    • Anonyymi00007

      Työkykyisille ei tarvitse maksaa euroakaan valtion varoista niin kyllä alkaa työ maistua.

      Lääketeollisuuden pitäisi ruveta kehittämään pillereitä joilla tätä työhalukkuutta saataisiin lisää.

      Viranomaiset torille jakamaan joka aamu pilleitä työstä kieltäytyjille.

    • Anonyymi00008

      Suomessa satojatuhansia ulkolaisia eritehtävissä, taitaa, bussit, hhoitohenkilöt, maatalous, metsätalous ja tuotantolaitoksissa, kummallista kun Suomessa 450 000 työstäkieltäytyjää jotka elätetään valtion varoista????

      • Anonyymi00009

        Kuka kieltäytyy töistä?

        Purra aina vuoteen 2016 asti. Sen jälkeenkin on ollut yhteiskunnan elätti.


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Kuka kieltäytyy töistä?

        Purra aina vuoteen 2016 asti. Sen jälkeenkin on ollut yhteiskunnan elätti.

        Vanha virsi, vaihda kanavaa tai soittimeen neula jottei jauha samaa kokoajan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      39
      2912
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      28
      2723
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      47
      2383
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1951
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      41
      1926
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      57
      1709
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      39
      1597
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      36
      1486
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      45
      1403
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1261
    Aihe