Vähän hämmentää kun Umk-Paalanen on hakenut tukea rojektiinsa tuhansia euroja Kokkolan kaupungilta. Ainakin virallisissa Umk-yhteyksissä Paalasen on kerrottu olevan Alavudelta ja niin ollen alavutelainen eikä Kokkolaa ole mainittu mitenkään. Jossain Umk-esittelyssä todetaan, että Paalanen on Alavuden oma poika. Ihan mielenkiintoinen biisi Paalasella on, ei siinä mitään. Mutta jo ensimmäisestä esityskerrasta alkaen ihmettelin, että puhuttiin Alavudesta eikä sanaakaan Kokkolasta. Vähän jäi outo maku, ei voi mitään.
Paalanen on Alavuden oma poika
6
265
Vastaukset
- Anonyymi00001
Totta. Kuinka moni Hesalainen on "syntyperäinen hesalainen". Reijo ja Antti ovat Kokkolalaisia, vaikka ovat "muualla syntyneet". Olihan mm Kekkonen Pielavedeltä, Lankilan Esko Lohtajalta; Kattilakosket Kaustiselta, Hotakaiset Halsualta, Kivelät ja Poraset Perhosta, sekä kymmenet tuhannet muut Helsinkiläiset, ja Kokkolalaiset yltympäri "maata ja mantuja".
Joten, olette te saatanan saivartelijat yksiä perrkeleen pirullisia passkahousuja. Katsokaa te kirotut, kateelliset kakkiaiset peiliin, hah hah haaa!!!... MOT- Anonyymi00002
Maalaisen pitää myös ikäänkuin integroitua ihmisten ilmoille. Möykkäävät moukat, jotka eivät tavoille opi, pitäisi älytä edes mennä takaisin sinne mistä tulikin.
- Anonyymi00003
Arsi Harju on Kurikasta ja tämä täällä sekä uimahallissa sekoileva on perhosta.
MOT - Anonyymi00004
Miten Paalanen on tuonut Kokkolaa esille UMK:n yhteydessä? Alavus on kyllä saanut näkyvyyttä.
- Anonyymi00005
Yhyy, mutta onneksi ressureppana on Kokkolasta
- Anonyymi00006
Persujen pitää tämäkin asia päättää. Vain perseille tukea kaupungilta erilaisten höpsönlöpsön työpaikkojen kautta. Hyvinvointialueelle myös mahtuu näitä avustettavia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708