Vai oliko se 15.2 suomessa. Eli Aurinko pillastuu, tästähän kertoi myö yle torstaina artikkelissaan. Sitten ne varsinaiset asiat eli Auringonpimennyt, uusi kuu, sitten planeettojen kohtaamiset, linjat, kolmiot jne.
Aika hurjia lupaavat jotkut tuolla tubessa. Ihminen astuu seuraavalle kehitysasteelle. Maapallo uudistuu, ehkä sotiakin tulee ja auktoritäärista johtamista, uskovat rukoilevat Messiaan uutta tulemista jne jne.
Eli helmikuun lopun jälkeen seuraava "askel" otetaan ennen pääsiäistä, eli ihan maaliskuun loppupuolella. Sitten rauhoittuu ja askel eteenpäin, kovempi kuin mitä nyt, otetaan heinäkuussa. Se kestää erilaisiana aaltoina sitten 3 vuotta. Tosin eräs ennustaja-eukko sanoi että maailma loppuu 18.11. Sen jälkeen ei ole ihmisiä.
Eli luvassa on ilmeisesti auringon kärvennyksiä, säteilyä, sähkökatkoja, maanjäristyksiä, tulivuorenpurkauksia, kulkutauteja, sotaa ja eräs video sanoi että vuoden loppunu mennessä kaikki maailman ihmiset tietävät, että ihmienn ei ole yksin maailmankaikkeudessa.
Ylläoleva on hyvin synkkä yhteenveto, mutta muista kuitenkin että vaikka tähtitiede iitsessään on totta, ihmiset ovat antaneet merkityksiä ja selityksiä eri ilmiöille. Niillä ei ole mitään tieteellistä totuus-pohjaa.
Kahden viikon vaihdosaika alkaa 14.2
2
197
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Katsoin Astrologi Joni Patrin haastatteluvideon visiot tälle vuodelle ja kyllähän siellä kaikenlaista sekopäistä oli. Ajoin hänen videon käännöskoneen läpi, että ymmärsinkö nyt aivan oikei. Kyllä. Sitten käytin Tekoälyä tekemään tiivistyksen yli tunnin videosta, Tekoäly antoi tämmöisen tiivistelmän:
Videossa toistuu vahvasti teema globaalista levottomuudesta, poliittisista kriiseistä, taloudellisista shokeista ja jopa ”maailman muuttumisesta” vuonna 2026. Joni Patri korostaa erityisesti seuraavia asioita:
• Globaali levottomuus ja konfliktit: Vuosi alkaa ”suurella pamauksella”, ja tammikuusta lähtien maailmassa on paljon vihaa, taistelua ja turhaa. Mars-planeetan ja Auringon läheisyys korostaa tätä energiaa ainakin viiden kuukauden ajan.
• Poliittiset johtajat vaarassa: Erityisesti Trumpin perhe mainitaan useaan otteeseen vaarassa olevana, mutta myös muiden johtajien (kuten Putinin) kaavioissa näkyy harhaisuutta, petosta ja vaaraa.
• Taloudelliset shokit: Inflaatio jatkuu, osakemarkkinat ovat epävakaita, ja elokuusta marraskuuhun odotetaan ”taloudellista resettiä”. Öljyn ja kaasun hinnat nousevat, ja hallitukset käyttävät energiaa manipuloivana työkaluna.
• Suuret paljastukset: Helmikuun auringonpimennys tuo esiin ”suuria paljastuksia”, jotka saavat ihmiset ”hulluiksi”. Kesäkuussa odotetaan ”suurta paranemista” ja tietoisuuden nousua, mutta elokuussa tapahtuu jotain tuhoisaa, joka pilaa kesän ilon.
• Avaruusolentojen paljastus: Heinäkuussa hallitukset julkistavat, että ”emme ole yksin universumissa”. Tämä herättää sekä innostusta että pelkoa, ja se liittyy Joanue Patrin mukaan planeettojen harvinaiseen linjaukseen, jota ei ole nähty 10 000 vuoteen.
Kriittinen näkökulma: Joni Patri on tunnettu dramaattisista ja usein pelottavista ennusteistaan. Hän käyttää vaadista (intialaista) astrologiaa, mutta monet hänen väitteistään (kuten avaruusolentojen julkistus tai ”maailman muuttuminen”) perustuvat enemmän intuitioon kuin tieteellisiin tai todistettaviin faktoihin. On hyvä muistaa, että astrologia ei ole tiedettä, ja ennusteet ovat aina tulkinnanvaraisia.
Tämä haastatteluvideo löytyy osoitteesta: https://youtu.be/DFRoY2oR_yw?si=8G_M73r_daj7gdwa - Anonyymi00002
Netti on täynnä kaikenlaisia huuhaa-ennustuksia. Kannattaa yrittää pitää oma järki mukana eikä upota tähtien, ennustajien, noitien tai muiden hurahtaneiden saarnoihin. Oma järki on paras opas. Mukavaa ystävänpäivää, muistakaa ystäviänne ja laitoksissa olevia omaisianne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 721138
- 981084
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i23963Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔67943Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126890Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen22857- 129828
- 58795
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27761Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6718- 45686
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46681Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka143642Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok129630- 19627
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast48620- 48604
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80602- 35600
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi12599