Wille Rydmanista Juuson jatkaja

Anonyymi-ap

Juuri saamani tiedon mukaan Wille Rydman nimitetään Kaisa Juuson seuraajaksi sosiaaliminsteriksi.
Hyvä näin sillä heikoksi ja epävarmaksi osoittautunut Kaisa korvataan selkärankaisella Willellä, joka helsinkiläisen eliitin edustajana ei pelkää panna toimeen säästöjä, joilla köyhät pannaan lopullisesti kyykkyyn.

7

611

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Seuraavan hallituksen ministereiksi tuskin on tunkua kun joutuvat sylkykupeiksi kaikki puolueeseen katsomatta sen verran kovat säästöleikkaukset ovat edessä sillä porukalla. Antaa Villen paukuttaa siihen saakka.

    • Anonyymi00002

      Toivottavasti tulee vasemmistohallitus, saadaan hirvittävä paskamyrsky sosiaaliseen mediaan 😄😆

    • Anonyymi00004

      Kyllä Ryydiä nyt grillataan eduskunnan kyselytunnilla. Seuraavan hallituksen sosiaaliministerin joka luultavasti on demari kannattaa ruveta nyt jo valmistautumaan omaan grillaukseensa joka tulee olemaan hurjasti kovempaa koska massiiviset leikkaukset edessä.. Nyt on hyvä aika ottaa oppia että miten kiemurellaan.

    • Anonyymi00005

      Nyt on ryydman liekö seuraava bätmän

    • Anonyymi00006

      Rydmaninkaan menneisyys ei ole mitenkään puhtoinen.

    • Anonyymi00007

      Ehtaa tavaraa....

    • Anonyymi00008

      Kainuussakin suomalaisia tp. /ketjutetuissa lyhyissä työsuhteissa olevia hoitajia pistetään kilometritehtaalle, kun työsuhde päättyy. Syynä säästöt.
      Kielitaidottomille ulkomaalaisille ''hoitajille'' on suvakkien pakttama tehty 1-2 vuoden työsopparit. Niitä ei voi katkaista, joten mummat ja ukit joutuu valittamaan vaivojaan heilla.
      Olis(ko) kirveelle töitä Wille?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1319
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1216
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      967
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      813
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      713
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      589
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      510
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      468
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      455
    Aihe