Millainen olet kun ihastut?

Meneekö järki, vai pystytkö hillitsemään?
Entä ihastuksen seurassa? Punasteletko, sekoiletko sanoissa vai muututko virallisen oloiseksi?
30828
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Järki menee, silmissä sumenee, sydän hakkaa... Samaan aikaan se ihminen on upeinta mitä koskaan nähnyt, ja mä olen miehiä nähnyt.

1Äänestä

Ei muista enää vuoden takaisia olemisia tai olotiloja.

1Äänestä
  • Olitko niin sekaisin vai hukutitko tunteet?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olitko niin sekaisin vai hukutitko tunteet?

    Ei, kun siitä on niin kauan.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ei, kun siitä on niin kauan.

    Mutta siis en hukuttanut tunteita ainakaan mihinkään epäterveelliseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olitko niin sekaisin vai hukutitko tunteet?

    Tunteet loppui.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Tunteet loppui.

    Ei se ihastuminen sen alun kaltaisena jatku loputtomiin.

    Äänestä

Punastun tai ainakin tuntuu sille, puhun puutaheinää, sydän lyö niin että näkyy ulospäinkin ja käy heittässä muutaman voltin kurkussakin, kädet vapisisi jos en pitäisi niitä taskussa, otsalta valuu hikikarpaloita, kainalot hikoo, nieleskelen, katson kaikkea muuta mutten ihastusta.

-vastaan kaverin puolesta 😇

1Äänestä
  • Ihana 😂 Tuntuu, että miehet kokee jotenkin voimakkaammin ja fyysisemmin ihastuksen kuin naiset.
    Oletan siis sinun olevan mies.

    Äänestä

  • Hmmmmn 🤔

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ihana 😂 Tuntuu, että miehet kokee jotenkin voimakkaammin ja fyysisemmin ihastuksen kuin naiset.
    Oletan siis sinun olevan mies.

    Koska miehiltä odotetaan tekevän asialle jotain. Naiset voivat vain odotella. Siinä ero.

    Kun ihmiselle tulee paine toimia ja jännittää, sympaattinen hermosto aktivoituun.

    Äänestä

Vähän menee järki. Joudun pakottamaan itseni käyttäytymään normaalisti. Saatan punastua, mutta en aina. Muutun varmaan hiljaisemmaksi, välttelen enkä pysty katsomaan silmiin. Tai jos katson, katson ohi.

1Äänestä
  • Mistä teitä punastelevia miehiä riittää

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Mistä teitä punastelevia miehiä riittää

    Näitä näkee jokapaikassa... Paljastavat itsensä 😉

    1Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Mistä teitä punastelevia miehiä riittää

    Sitä minäkin ihmettelen!

    Äänestä

Ajatukset menee sekaisin.

Äänestä

Pysyn hillittynä miksi koska tunteet ei määrää käytöstäni vaan minä

1Äänestä
  • Oikein. Siinä on oikein kunnon miäs 👍

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Oikein. Siinä on oikein kunnon miäs 👍

    Kulta hei...

    1Äänestä

Homma on ns. hallinnassa. Jos sattuisi hipaisemaan, pelkään itsehillintäni pettävän. Joko säpsähdän tai tarraan kiinni. Saatan katsellessa jäädä ajatuksiini, siinä pitää skarpata.

Äänestä

Saatan kaiken muun kadottaa maailmastani, joudun kun kala verkkoon. En muista puhuinko tai teinkö mitä tai miten? Olen kadoksissa itseltäni ja jos toinen ymmärtää tilanteen, yrittää jutella kovalla äänellä tai läpsäyttää poskelle, Saatan menettää todellisuudentajun täydellisesti enkä muista kuin sekunnin miljoonas-osia, mutta jos syystä tai toisesta kosketan toista, jää siitä ikuinen jälki käteeni, ja sieluuni, muistan täydellisesti miltä toinen tuntui ja mitä tunsin siinä hetkessä.

https://www.youtube.com/watch?v=PMIbTPnx1zA&list=RDoVuF_gFP3gE&index=3

Äänestä

Hillitty ja seuraileva.

Äänestä

Aika harkitseva. Harkitsen rauhallisesti, mikä on paras exit strategia siinä paniikissa, ennen kuin happi loppuu - esim. onko ikkuna liian korkealla, montako estettä on matkalla ovelle, voiko teeskennellä kuollutta, harhauttaa heittämällä kengällä, jne. Näitä tavallisia juttuja.

2Äänestä
  • 😅😅😅😅

    1Äänestä

Innostun, olen kohtelias, keskustelen suht normaalisti vaikka jännitänkin. Lähetän viestejä maltillisesti. Tässä vaiheessa vastapuolen kiinnostus hiipuu tai sitten kertoo olevansa varattu.

On tämä vaikeaa.

Äänestä

Minulla ei ole ollut mitään tarvetta enää pariinkymmeneen vuoteen ihastua keneenkään! Pelkkä ystävyyssuhde on haussa!

Äänestä

Vaikea sanoa, kun en ole oikeastaan koskaan ollut ihastunut ainakaan isommin.Puhe saattaisi varmaan takuta jos näin kävisi.

Äänestä

Minä en koe ihastumisen tarvetta enää ollenkaan. Pelkkä ystävyys riittää minulle ikäiseni miehen kanssa, mutta kenenkään lapsenlapsia en halua hoitaa!

Äänestä

Olin kaiketi ihastumassa erääseen varattuun, en vain nähnyt häntä tarpeeksi usein että olisin uponnut syvemmälle. Se jotenkin helpotti oloa.

Mutta se miltä tuntui vähän samalta kuin joskus teininä. En itse oikeastaan punastele vaan yleensä kun vähänkään alan hermoilemaan alan höpöttämään tai keksin jotain nasevaa sanottavaa jolla puran tilanteen jännitystä itseltä ja toiselta.

Ei siinä mitään järkeviä ajatuksia tule mieleen, erityisesti toisen silmät vaikka niitä etsiikin pelottavat.

Vähän kuin poliisikuulustelussa tietäen että pahoja on tehty, mutta onneksi ei välttämättä sitä rikosta mitä poliisi juuri nyt tutkii.

Jälkikäteen sitten harmitti että ei saanut sanotuksi mitään järkevää ja miksi käytti aikaansa varattuun, syyllisyydentunto ja typeryys, jota seurasi että onpa se oma pää tyhmä kun kuvittelisi toisen olevan kiinnostunut tällaisesta ja miten vielä tein varmaan typerän olon toisellekin.

Tilanteessa siis pysyy vielä jotenkin hallinnassa, mutta jälkikäteen alkaa itsesyytökset samalla kun energiatasot on tapissa. Seuraava kerta tuli sitten niin yllättäen että ihan häkellyin pelkästään hänen äänestä.

Naisten kanssa juttelen todella helposti vitsiä vääntäen, mutta helposti se ei hänen kanssaan sujunut.

Äänestä

Hillitsen itteeni mut silti aattelen meijän nauravan yhessä💘💋💕

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meneekö järki, vai pystytkö hillitsemään?
Entä ihastuksen seurassa? Punasteletko, sekoiletko sanoissa vai muututko virallisen oloiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu