Moicca! Täältä paukahtaa sääliä kaikille kenel on penskoja Thaimaassa.
Isät joutuu maksamaan penskojen elämän hirveät kulut lopun elämää... Pennut kuluttaa hirveesti, eivät he vielä kuluta paljon, mutta edessä on murros ikä ja tulee kusiset paikat niin että heilahtaa! Kakara tarvii helposti ruokaa monta kertaa päivässä tai alkaa ulvoo ja kerjää sokeri paloja. Ne paskoo tahallaan ja tarvii vaippoja. Aimo käytti nokittamista ollessaan pari vuotta isänä. Aina kun penskan paska tuli tuvan lattialle, nokitti siihen niin pian oppivat sisäsiisteiksi.
Naapurissa asui hullu ukko jolla oli ainakin kolme lasta. Ensin pannut naista ja saanut penskoja. Niitä kuskaili sitten autolla, pensaa paloi ja luonto saastui, kun kakarat olis voinu mennä kävellen. Se osti niille poljettavat pyörätkin jotka maksaa selvää rahaa kaupassa.
Säälin sitä ukkoa tosi paljon, kun ei se saanut kakaroitaan edes estettyä tekemään lumi ukkoa, kato ku siinä kohtaa ei nurmi kasva seuraavana kesänä ja varikset ja oravat tulee siihen ilkkumaan sen maille... potku pallon oli ostannu ja rispiin jota heittelivät niin että jouduin peittämään ikkunat vaneri levyllä... Oksan reiästä katselin öisin että mitä koiruuksia ne keksiikään...
Meinasin ensin tulla hulluksi mutta sitten kävikin sääliksi... todella.... Sitten ne lapset muutti pois siitä aikuisina ja se ukko eli loppu elämämsä yksin onnellisena siellä isossa talossa ja säästi rahaa... oli ja säästi aina vaan.
Sääliä ilmaiseksi
0
117
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261770
- 1081260
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381101- 491009
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni55940- 130920
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v241899Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?76786Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58769Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178749
