Itse olen voimakkaasti introvertti enkä kaipaa mitään seuraa tai välitä edes olla ihmisten ilmoilla kun ryyppään. Käytännössä olen tuurijuoppo, putket kuitenkin varsin maltillisia, maks. 4-6 päivää alasajoineen. Putken ajan pysyn tiiviisti kotona, paitsi joskus harvoin joutuu käymään lähikaupassa.
Oletko juopotellessa introvertti vai ekstrovertti?
13
322
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mitä pakenet olemalla humalassa yksinäsi ? Pakenetko jotain ikäviä ajatuksia, ahdistusta, tms. ?
- Anonyymi00005
Onko seurassa juopottelu jotenkin hyväksyttävämpää tai normaalimpaa? Minusta ei. Ja jos ihminen on introvertti niin kai se näkyy juopottelussakin. Olen itsekin nykyään introvertimpi kuin ennen. Ei kiinnosta kapakoissa istuminen ja juoppojen lässytysten kuuntelu.
- Anonyymi00002
Sontailoittelu vaan lumoaa niin paljon. Hauska paskarrella yksikseen varallisuusrajoitteisessa korsussa.
Asd- Anonyymi00004
Tiedän kokemuksesta, että alkoholiongelmassa ei ole mitään hauskaa.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Tiedän kokemuksesta, että alkoholiongelmassa ei ole mitään hauskaa.
Entä jos olenkin fistausriippuvainen, höystettynä alkoholin kohtuu käytöllä?
Asd - Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Entä jos olenkin fistausriippuvainen, höystettynä alkoholin kohtuu käytöllä?
AsdSaat toki olla ihan mitä olet, se ei kuulu muille.
Olet jo kauan laittanut palstoille niin monenlaista tekstiä kommenteissasi, että se kohtuukäyttösi taitaa olla runsaamman puoleista, mutta sekin toki on sinun oma asiasi.
Miksi et kirjoittaisi jotain kirjaa, kun tykkäät kirjoitella niin paljon ? Ja pakko myöntää, että joskus juttusi ovat hauskojakin. Vaikka joskus myös tylsiä ja älyttömiä, sekavia. - Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Saat toki olla ihan mitä olet, se ei kuulu muille.
Olet jo kauan laittanut palstoille niin monenlaista tekstiä kommenteissasi, että se kohtuukäyttösi taitaa olla runsaamman puoleista, mutta sekin toki on sinun oma asiasi.
Miksi et kirjoittaisi jotain kirjaa, kun tykkäät kirjoitella niin paljon ? Ja pakko myöntää, että joskus juttusi ovat hauskojakin. Vaikka joskus myös tylsiä ja älyttömiä, sekavia.Mielenkiintoinen idea. Olen aina mieltänyt itseni suureksi kirjailijaksi, hiomaton timantti ! Jospa sitä ryhtyisi tekemään mestariteoksia?
Asd - Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Mielenkiintoinen idea. Olen aina mieltänyt itseni suureksi kirjailijaksi, hiomaton timantti ! Jospa sitä ryhtyisi tekemään mestariteoksia?
AsdToivotan onnea, kannattaa ainakin yrittää.
Olisihan sinullakin edes jotain fiksuakin tekemistä.
Ja toisaalta, jos tulisi hyväkin tekele (kirja), sillä voisi lyödä myös rahoiksi.
- Anonyymi00003
No eipä tule juopoteltua niin en omalta kohdaltani tiedä.
- Anonyymi00008
Ainakin kylmäkäsi on introvertti. Suorastaan kammoksuu kotioven taakse tulevia ihmisiä. Toisaalta ainakin ennen jakoi kontenttia, joten jotakin huomiota kerjää, vaikka tuntuukin vihaavan ihmisiä.
- Anonyymi00011
Totta, mutta täällä internetissä voivat olla todella sosiaalisia. Eivät kestä sitä IRL, mutta netissä.
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Totta, mutta täällä internetissä voivat olla todella sosiaalisia. Eivät kestä sitä IRL, mutta netissä.
Taitaa nykyään aika monilla, valitettavan monilla, se "sosiaalinen" elämä tapahtua netissä, eikä IRL.
- Anonyymi00013
Nuorempana olin ekstrovertti. Tuli istuttua kapakoissa ja oikeestaan vain harvoin ryyppäsin kotona, paitsi joskus muutama juoma ennen baariin lähtöä. Mutta näin vanhempana (>50) baarit ei enää kiinnosta eikä seuraelämäkään. Kotona juopottelen ja viihdyn hyvin yksikseni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4753572Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi362940Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872866SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1492756Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012075- 1622073
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141934- 1011802
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501559Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361510