Paimio on paska paikka

Peimarin paskanaama

Paimio on perseestä. Kaikkia vieraannäköisiä kytätään ja naapureita vakoillaan. Paikalliset ravintolat täynnä säälittäviä pissaliisoja joiden perään kuolaavat vanhat juopot äijät ja vaimonhakkaajapaitoja pitävät teini corolla kuskit.

9

2182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ake

      ja uudestaan en mene

    • putkipentti

      Mielenkiintoista. Kerro lisää

      • peimarin paskanaama

        Autolla ohiajaessa kytätään jalankulkijoita ja kävellessä katsotaan ohmeneviä niin, että meinataan itse kävellä päin puuta. Baarissa vedetään räkäkännit ja kuolataan alaikäisten ja rumien paimiolaisämmien perään.


      • normaalilta
        peimarin paskanaama kirjoitti:

        Autolla ohiajaessa kytätään jalankulkijoita ja kävellessä katsotaan ohmeneviä niin, että meinataan itse kävellä päin puuta. Baarissa vedetään räkäkännit ja kuolataan alaikäisten ja rumien paimiolaisämmien perään.

        paikalta.


      • putkipentti
        normaalilta kirjoitti:

        paikalta.

        Turussakin on sama meininki. Suomessa on liikaa vanhuksia. Mene käymään baarissa jossain kehitysmaassa, siellä varmaan nuoria likkoja riittää ihan laumaksi asti.


      • kyllästynyt
        putkipentti kirjoitti:

        Turussakin on sama meininki. Suomessa on liikaa vanhuksia. Mene käymään baarissa jossain kehitysmaassa, siellä varmaan nuoria likkoja riittää ihan laumaksi asti.

        Puttaalla on vikkaa "pikkuvirkanaisissa ja- miehissä." Mikään ei pelaa kunnolla, aina pitäs riidellä, jos haluaa oikeuksiaan. Muutan pois.


    • huhhuh

      Paimio on iha surkee.. Ihmiset uhkaavat hakata aina toisen ennen vaikka mitään pahaa ees sattunut. Kaikki paimiolaiset on niin ''kovia'' ja pyh!

    • Anonyymi

      Täältä sataa nyt aika paljon oikeita kokemuksia Paimiosta. Kirjanhan siitä voisi kirjoittaa, että miten perse paikka kyseessä on, mutta raapaistaanpa nyt vähän pinnalta.

      Asuin puoli vuotta Paimiossa.
      Hieno luonto - rumat ihmiset. Niin sisäänpäin kääntyneitä että saattavat ottaa välistä itseltään poskeen. Ei ole ihme jos tapaat Paimiossa ylilihavan noin 25-vuotiaan, joka asuu yhä vanhemmillaan, eikä edes harkitse muuttamista omaan kotiin. Ja tämä ei johdu kotirakkaudesta, vaan äärettömästä laiskuudesta hoitaa ylipäänsä mitään kunnolla. Tällaisia nuoria tapasin 5-10 kappaletta.

      Paimion yleisin sukunimi oli tuolloin "Hörkkö". Tiedän elämäni varrelta pari tosi mulkkua koulukiusaajaa, jotka olivat sattumoisin juuri Hörkköjä.
      Minua vastapäätä erään Hörkön parvekkeella kaksi rumaa ja läskiä "naista" huusivat päivittäin möngertäen kirosanoja ohikulkijoille. Kerran "satuin" sylkäisemään heidän suuntaan parvekkeeltani ja menin takaisin sisälle(ainut kerta kun provosoiduin), niin ei jummijammi. Taisivat kiljua siellä pari tuntia putkeen. Hulluja työttömiä ketjupolttajia.

      Ja muuten tuosta tulikin mieleeni, että Paimiossa ollaan niin helvetin ylpeitä siitä, kun heidän työttömyys% oli ainakin tuolloin Suomen matalin. Tosiasiassa siellä harrastetaan älyttömästi kuntouttavaa työtä ja työharjoittelua (kuten Toimintakeskus Apila), joka saattaa olla ihan oikeasti 1 h/pvä. Mielestäni se ei täytä edes työharjoittelijan kriteerejä, mutta jotenkin jännästi kaupungin työnjohto saa sen näemmä merkatuksi tilastoihin työnä.

      Lopetin pitkäaikaisen työn toisella paikkakunnalla. Minulle ehdotettiin heti Paimion kaupungilta 2h/vko kuntouttavaa. Aivan älytöntä, kun en edes tarvinnut moista kuntoutusta. Eli tilasto-orjien kylä. Täysin valheellista toimintaa.

      Nythän Paimio jäi kiinni näistä sekopäisistä koirakouluttajista ja siitä tuli virallisesti Suomen koirien pahoinpitelijöiden keskus. Käyttävät sähköä ja kiristinpantaa piikeillä, vaikka koira tottelisi hyvin. Täysin sairasta sakkia.
      Vältä.

    • Anonyymi

      Niinpä. Paimiossa yritetään varmaan väkisin kuntouttaa ja saada johonkin tilastoihin kaikki jotka sinne muuttaa. Onneksi on elämä muualla vaikka kaunis oma asunto. Olisipa joku täysjärkinen varoittanut Paimioon muuttamisesta. Kaunis luontohan Paimiossa on ja jos ei ole missään tekemisissä paimiolaisten kanssa pärjää. Lähtee aamulla töihinsä muualle kuin Paimioon ja palaa illalla kotiinsa autollaan. Lapset kannattaa laittaa lähikuntien päiväkoteihin ja kouluihin, Paimiossa ei tule kuin vaikeksia. Paljon ongelmanuoria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      131
      3109
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      2961
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      105
      1351
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      137
      1071
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1057
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1047
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      977
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      959
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      777
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      763
    Aihe